Znamy czas wsparcia nowych Nokii. Czy te obietnice mają pokrycie?

Newsy

Wsparcie dla już wydanych telefonów to drażliwy temat. Po co aktualizować stary telefon, skoro nieaktualne oprogramowanie może zachęcić użytkownika do zakupu nowego modelu? Coś o tym wiem, pamiętam własne poszukiwania taniego telefonu z pewną aktualizacją. Działo się to 3 lata temu i znalazłem dokładnie… 1 model.

Nokia chce to zmienić

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Telefony Nokia 3, 5 i 6 mają zagwarantowane wsparcie przez 24 miesiące od dnia premiery. Dotyczy to zarówno aktualizacji systemu do nowszej wersji, jak i comiesięcznych poprawek bezpieczeństwa. Informacje te potwierdził podczas afrykańskiej premiery lokalny szef HMD Global – Arto Nummela. Jest to dość odważne posunięcie, ponieważ firma nie wie jak sprzedadzą się nowe telefony, nie mogą w żaden sposób oszacować zysków i nie wiadomo czy inwestycja się zwróci.

Problematyczny budżetowiec

Największym problemem jest Nokia 3. Jest to budżetowiec oparty o układ MediaTeka. Telefon już w tej chwili działa na nieaktualnej wersji systemu, a zamontowany procesor uniemożliwia aktualizację do Androida 7.1. Co będzie po premierze Androida 8? Na chwilę obecną wsparcie tego CPU jest mało prawdopodobne. Szef HMD Global prosi o trochę czasu, producent ma prowadzić rozmowy z MediaTekiem.

Czy to się uda?

O ile w przypadku Nokii 5 i 6 nie mam wątpliwości, co do realności tej obietnicy, to już nie mogę tego powiedzieć o budżetowcu. Warto tu wspomnieć, że ta marka zna już skutki niedotrzymywania obietnic. To właśnie brak zapowiedzianych aktualizacji był głównym powodem śmierci telefonów Nokia Lumia (jak i całego mobilnego Windowsa). Oby tym razem nie skończyło się tak samo.

Źródło: AndroidHeadlines


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x