Google wprowadza weryfikację wiadomości – koniec z „fejkami”?

Newsy

Stosunkowo niedawno Facebook zainteresował się fałszywymi wiadomościami lub stronami prezentowanymi na ich portalu społecznościowym. Uznał, że warto je weryfikować. Podobnie postanowiło Google, które od pewnego czasu sprawdza prawdziwość danych informacji w Stanach Zjednoczonych. Teraz czas rozszerzyć tę usługę.

„Fast Check”, gdyż tak nazwano całą inicjatywę ma za zadanie walczyć z artykułami, w których podaje się nieprawdziwe informacje. Oczywiście Google nie ma zamiaru sprawdzać każdej wiadomości z osobna samemu. Amerykanie ogłosili współpracę z 115 organizacjami. Tym sposobem każda sprawdzona strona będzie w wyszukiwarce dodatkowo opisywana poziomem prawdziwości informacji zawartych na niej oraz pojawi się imię i nazwisko osoby sprawdzającej.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Kto i w jakim kraju będzie sprawdzał informacje? Odpowiedź znajdziecie na następującej stronie: Klik! W Polsce odpowiedzialność na siebie wziął portal Demagog.org.pl ze swoim sloganem „Politycy pod kontrolą”.

Siłą rzeczy nie spodziewajcie się, że dosłownie każda wiadomość w Sieci, którą znajdziecie w Google zostanie opisana i dokładnie sprawdzona. Zapewne najpopularniejsze portale znajdą się pod kontrolą, ale mimo wszystko jest do dobry krok w celu sprawdzania Internetu, w którym znajdziemy wszystko.

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x