Stosunkowo niedawno Facebook zainteresował się fałszywymi wiadomościami lub stronami prezentowanymi na ich portalu społecznościowym. Uznał, że warto je weryfikować. Podobnie postanowiło Google, które od pewnego czasu sprawdza prawdziwość danych informacji w Stanach Zjednoczonych. Teraz czas rozszerzyć tę usługę.

„Fast Check”, gdyż tak nazwano całą inicjatywę ma za zadanie walczyć z artykułami, w których podaje się nieprawdziwe informacje. Oczywiście Google nie ma zamiaru sprawdzać każdej wiadomości z osobna samemu. Amerykanie ogłosili współpracę z 115 organizacjami. Tym sposobem każda sprawdzona strona będzie w wyszukiwarce dodatkowo opisywana poziomem prawdziwości informacji zawartych na niej oraz pojawi się imię i nazwisko osoby sprawdzającej.

Kto i w jakim kraju będzie sprawdzał informacje? Odpowiedź znajdziecie na następującej stronie: Klik! W Polsce odpowiedzialność na siebie wziął portal Demagog.org.pl ze swoim sloganem „Politycy pod kontrolą”.

Siłą rzeczy nie spodziewajcie się, że dosłownie każda wiadomość w Sieci, którą znajdziecie w Google zostanie opisana i dokładnie sprawdzona. Zapewne najpopularniejsze portale znajdą się pod kontrolą, ale mimo wszystko jest do dobry krok w celu sprawdzania Internetu, w którym znajdziemy wszystko.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.