Mapy Google przypomną Ci teraz, gdzie zaparkowałeś samochód

Paweł Bilski Newsy 2017-03-22

Mapy Google otrzymały bardzo przydatną aktualizację. Najbardziej powinna się ona spodobać kierowcom, którym zdarza się zapomnieć, gdzie zaparkowali swój samochód. Na chwilę obecną z nowej funkcji skorzystają jednak tylko korzystający z wersji beta Map Google.

Przechodząc jednak do rzeczy, aktualizacja da użytkownikowi możliwość zaznaczenia na mapie miejsca, gdzie samochód został zaparkowany – konkretne miejsce parkingowe będzie można opisać a także zrobić zdjęcie, by w efekcie łatwiej je odnaleźć.

To jednak nie wszystko, bowiem nowe Mapy Google pozwolą zaznaczyć kiedy i na ile czasu wykupiliśmy miejsce na parkingu – aplikacja przypomni nam wtedy, kiedy opłacony czas postojowy będzie dobiegać końca.

Nowość od Google nie jest jednak na rynku mobilnym czymś rewolucyjnym – w zeszłym roku bliźniaczą usługę uruchomiło Apple.

Źródło: theverge • Grigori

  Podobna funkcja działa ponad roku w Google Now, nie ma tam co prawda opcji robienia zdjęcia, czy opisywania ale nie trzeba też ręcznie zaznaczać, gdzie pojazd został zaparkowany.
  Robi się to automatycznie, zapewne analizowany jest ruch/przemieszczanie i na tej podstawie automatycznie zostaje na mapie oznaczone miejsce zaparkowania pojazdu. Działanie tej funkcji w mojej opinii wypada bardzo dobrze.

  • DCLXVI

   Dokładnie. Już ponad 3 lata Google Maps automatycznie mi pokazywało gdzie zaparkowałem auto jak korzystałem z nawigacji. Teraz dodali tylko opcję ręcznego zaznaczenia miejsca parkowania.

  • Gulgozaur

   A mi się to wyświetliło z 2 razy na google now a co mi z takiego co raz na 40 razy mi pokazuje.

 • Jack Neptune

  Tę funkcję mam już z pół roku na swoim telefonie…

  • ciastkowy

   a ja nie … 🙁

  • snovvy77

   Jak nie dłużej 🙂