Mapy Google otrzymały bardzo przydatną aktualizację. Najbardziej powinna się ona spodobać kierowcom, którym zdarza się zapomnieć, gdzie zaparkowali swój samochód. Na chwilę obecną z nowej funkcji skorzystają jednak tylko korzystający z wersji beta Map Google.

Przechodząc jednak do rzeczy, aktualizacja da użytkownikowi możliwość zaznaczenia na mapie miejsca, gdzie samochód został zaparkowany – konkretne miejsce parkingowe będzie można opisać a także zrobić zdjęcie, by w efekcie łatwiej je odnaleźć.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

To jednak nie wszystko, bowiem nowe Mapy Google pozwolą zaznaczyć kiedy i na ile czasu wykupiliśmy miejsce na parkingu – aplikacja przypomni nam wtedy, kiedy opłacony czas postojowy będzie dobiegać końca.

Nowość od Google nie jest jednak na rynku mobilnym czymś rewolucyjnym – w zeszłym roku bliźniaczą usługę uruchomiło Apple.

Źródło: theverge
Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.