Dlaczego Galaxy S8 ma czytnik z tyłu? Powód jest banalny

mm Kamil Lewicki Newsy 2017-03-13

Z uwagi na pojawiające się problemy z wersją mobilną portalu – prosimy o wyświetlanie strony w wersji na komputer. Trwają prace nad usunięciem usterki, za niedogodności przepraszamy.

Czy zastanawialiście się choć przez chwilę, dlaczego Samsung zdecydował się na umieszczenie skanera linii papilarnych tuż obok aparatu głównego w swoim najnowszym flagowcu? Trzeba przyznać, że to dość ryzykowne rozwiązanie. Przez wielu użytkowników przyjęte mało entuzjastycznie.

Powodem takiej kolei rzeczy jest… czas. Koreański producent po prostu nie zdążył zaimplementować w Galaxy S8 czytnika biometrycznego, który rozwijał wraz z firmą Synaptics. Mimo ogromu włożonej pracy, wyniki były tak frustrujące, a premiera smartfonu coraz bliższa, że Samsung zdecydował się na miejsce z tyłu.

Ot, cała tajemnica. Być może skaner linii papilarnych wtopiony w ekran ujrzymy w następnej generacji Galaxy S. Plotki mówią też o zastosowaniu podobnego rozwiązania przez Apple w tegorocznym iPhonie.

Podsumowanie dotychczasowych wiadomości o Samsungu Galaxy S8 oraz Galaxy S8+

źródło: Phone Arena • Maxik

  A ja przypuszczam, że czytnik biometryczny będzie zaimplementowany w Galaxy Note 8. Dlaczego? Bo to będzie ten killer feature Note’a (poza rysikiem), no i będzie to element odróżniający od S8/S8+.

  • Subiektywnie-obiektywny

   Liczę, że tak będzie:) Do tego podwójny aparat, skoro nowy exynos to obsługuje. Ja już nie czekam nawet na S8+, zostaję z s7e i byle do note8:)

 • Optymista1

  RSS też wam chyba szwankuje

  • jendrush

   Mi z kolei nie działa pisanie komentarzy na pc. Muszę na telefonie pisać. Ogólnie disqusa mam nieklikalnego, nie reaguje na żadne kliknięcia.

   • @rtur

    Na smartfonie strona jest niezdatna do użytku. Na komputerze strona nie daje dostępu do Disqusa, tak jak u Ciebie. Piszę bezpośrednio z poziomu Disqusa.

   • Optymista1

    W sklepie Windows jest Disqus (Beta) w formie UWP, nieźle działa np.: piszę ten komentarz właśnie z tej aplikacji.