Google Allo miał być hitem. Niestety nim nie został. Wiele obiecywano podczas konferencji Google I/O i użytkownicy oczekiwali małej rewolucji na rynku komunikatorów. Niestety rzeczywistość zweryfikowała oczekiwania. Allo jednak znalazło się na ustach wszystkich. Mówiono głównie jednak o tym, jaki jest wybrakowany.

Kto choć raz używał Allo, wie o czym mówię. To komunikator dobrze rokujący, lecz jest kilka rzeczy, które należałoby poprawić. Między innymi backupy w chmurze, dzięki którym bez problemu moglibyśmy żonglować smartfonami. Być może pojawi się to wkrótce. Nick Fox, odpowiedzialny za komunikację w Google zapostował na Twitterze zrzut ekranu z Maca. Widzimy na nim Google Allo w wersji webowej. Jak zapowiada sam Fox, wersja ta jest jeszcze we wcześniej fazie rozwoju, lecz coraz bardziej się do nas zbliża.

Kiedy się pojawi? Nie wiadomo. Możemy jednak liczyć na pełną synchronizację między urządzeniami. Webowa wersja powinna zagwarantować nam dostęp do archiwum i wszystkich kontaktów. Multiplatformowe rozwiązanie z pewnością zachęciłoby wielu użytkowników do wypróbowania Google Allo. Będzie też Asystant, naklejki oraz gotowe odpowiedzi. Warto więc zaczekać aż Allo wejdzie na kolejny etap. Być może nie stanie się numerem jeden, ale zagości na stałe na wielu smartfonach.

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.