Nexus Q to urządzenie, które zostało zaprezentowane na konferencji Google I/O 2012 i od początku budziło mieszane uczucia. Z jednej strony ciekawy design, który mógł urozmaicić niejeden salon, zaś z drugiej znikoma funkcjonalność. Niestety, albo „stety” ta druga opcja przesądziła o niedużym zainteresowaniu, a w konsekwencji o porzuceniu projektu.

Urządzenie do tej pory dostępne było w Google Play. Osoby, które zamówiły je przed premierą otrzymały je za darmo. Pozostali chętni musieli obejść się smakiem, ponieważ sprzedaż została wstrzymana, a w Sklepie Google pojawiła się informacja „aktualnie niedostępny” w opisie dostępności Nexusa Q. Wczoraj jednak gigant z Mountain View zdecydował się usunąć urządzenie z bazy sklepu. Możemy, więc być już pewni, że nikomu więcej nie uda się w nie zaopatrzyć.

Źródło: PhoneArena
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.