LG G6 będzie miał większy akumulator, ale czy odpowiednio pojemny?

1 minuta czytania
Komentarze

O LG G6 wiemy już naprawdę wiele. Dostępność, wyświetlacz, budowa, termin premiery rynkowej i wiele, wiele więcej znajdziecie pod następującym linkiem: Klik! Jednak wcześniej nie wiedzieliśmy tak naprawdę nic na temat akumulatora tego urządzenia, czyli jakby nie patrzeć jednej z najważniejszych pozycji w specyfikacji smartfonów. Niecałe dwa tygodnie przed prezentacją urządzenia w końcu możemy mniej, więcej określić pojemność ogniwa w nadchodzącym, flagowym modelu od Koreańczyków.

Dotychczas LG nie postępowało logicznie (na pierwszy rzut oka) w projektowaniu akumulatorów do swoich smartfonów z najwyższej półki. Widać to szczególnie po G5, który posiadał ogniwo o pojemności 2800 mAh, a więc o 200 mAh mniej niż w przypadku G2, G3 i G4. Teraz dowiadujemy się od wysoko postawionego pracownika firmy, że akumulator w G6 urośnie i to wyraźnie, gdyż ma cechować się 3200 mAh. Czas na analizę – to zdecydowanie więcej niż u poprzednika, który z marnym na papierze ogniwem radził sobie całkiem dobrze. Jednak tym razem spodziewamy się 5,7-calowego wyświetlacza prezentującego obraz w rozdzielczości 2880×1440, więc tak naprawdę ogólne parametry są zbliżone do modelu V20. Ten charakteryzował się przeciętnym czasem działania na jednym ładowaniu.

Jednak nie musieliśmy długo czekać na nowe plotki mówiące, że pracownik LG powinien powiedzieć „co najmniej 3200 mAh”. To daje nam większe pole do popisu, ale nie spodziewajmy się pojemności przekraczającej chociażby 3300 mAh.

źródło: GSMArena

Motyw