Nowy inteligentny asystent Samsung Bixby ma być podobno jedną z najważniejszych usług promowanych przez południowokoreańską firmę wraz z premierą Galaxy S8. O aplikacji do obsługi głosem telefonu słyszymy już od jakiegoś czasu. Wiele plotek na jej temat wydaje się być bardzo wiarygodnymi.

Już wcześniej przedstawiciel Samsunga wypowiadał się na temat przejęcia Viv Labs – firmy zajmującej się technologiami sztucznej inteligencji. W listopadzie ubiegłego roku Injong Rhee (główny technolog) ujawnił, że sztuczna inteligencja w Galaxy S8 będzie korzystać z funkcjonalności dostarczanych przez Viv Labs oraz że usługa będzie „znacząco odróżniała się od konkurencyjnych”.

Samsung Bixby = nowy S Voice

Tymczasem Wall Street Journal twierdzi, że zamiast tego nowy wirtualny asystent będzie po prostu jedynie updatem spotykanego we wcześniejszych smartfonach Samsunga S Voice, który zadebiutował wraz z Galaxy S III. Tamto oprogramowanie nie starało się jednak stawać w szranki z Google Now czy Siri. Tym razem ma się to zmienić. Tak natomiast wygląda logo Bixby:

Bixby ma być jedną z najważniejszych części nowego flagowca Samsunga. Ten asystent będzie podobno miał nawet swój własny dedykowany przycisk. Będzie on zdolny m.in. do odpowiadania na różnorodne pytania użytkowników z niego korzystających. Wall Street Journal niejako potwierdza także wcześniejsze przecieki dotyczące chociażby zachowania gniazdka słuchawkowego w Galaxy S8, braku przycisku home oraz dostępności jedynie modeli z zakrzywionymi ekranami.

źródło: WSJ

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl