pokemon-go-coins
Pokemon Go chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Aplikacja zdobyła serca użytkowników szturmem i z uwagi na ich irracjonalne zachowania, zaczęły o niej mówić czołowe media w Polsce i na świecie. Co prawda od momentu debiutu ubyło jej kilkanaście milionów graczy, jednak wciąż można stwierdzić, że jest to fenomen. Niantic bardzo zależy na zastopowaniu negatywnego trendu. Jakiś czas temu firma zapowiedziała, że nadchodzące aktualizacje wniosą wiele nowych funkcji do gry. Póki co jednak otrzymywaliśmy jedynie bardzo niewielkie zmiany i wciąż czekamy na update, który wprowadzi między innymi całą drugą generację stworków.

Na początku kariery aplikacja generowała $18 mln przychodów dziennie, w tej chwili jest to od od $1,5 do $2,5 mln. Grze w końcu udało się przekroczyć niesamowitą granicę aż miliarda dolarów przychodów. Nawet w zimniejsze dni aplikacja jest bardzo dochodowa dzięki pojawiającym się co jakiś czas eventom.

Pokemon go

Dla porównania, w tym samym czasie od premiery Clash Royale osiągnęło przychód na poziomie około $550 milionów.

źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.