Pokemon Go przyniosło już ponad miliard dolarów przychodów

Aplikacje

pokemon-go-coins
Pokemon Go chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Aplikacja zdobyła serca użytkowników szturmem i z uwagi na ich irracjonalne zachowania, zaczęły o niej mówić czołowe media w Polsce i na świecie. Co prawda od momentu debiutu ubyło jej kilkanaście milionów graczy, jednak wciąż można stwierdzić, że jest to fenomen. Niantic bardzo zależy na zastopowaniu negatywnego trendu. Jakiś czas temu firma zapowiedziała, że nadchodzące aktualizacje wniosą wiele nowych funkcji do gry. Póki co jednak otrzymywaliśmy jedynie bardzo niewielkie zmiany i wciąż czekamy na update, który wprowadzi między innymi całą drugą generację stworków.

Na początku kariery aplikacja generowała $18 mln przychodów dziennie, w tej chwili jest to od od $1,5 do $2,5 mln. Grze w końcu udało się przekroczyć niesamowitą granicę aż miliarda dolarów przychodów. Nawet w zimniejsze dni aplikacja jest bardzo dochodowa dzięki pojawiającym się co jakiś czas eventom.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Pokemon go

Dla porównania, w tym samym czasie od premiery Clash Royale osiągnęło przychód na poziomie około $550 milionów.

źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x