ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Koniec tanich flagowców od Huawei. Model P10 ma być najdroższy w historii linii P

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Huawei P10


Huawei zaczynało przygodę na rynku oferując „dobre” urządzenia po przyzwoitych cenach. Jednak wraz z rozwojem i rozszerzaniem rynków zbytu, apetyt przedsiębiorstwa urósł. Do tego należy dodać większe koszty produkcji oraz chęci uzyskania lepszej marży i mamy gotową receptę na coraz droższe smartfony dla klienta.

W zeszłym roku Huawei zszokowało ceną Porsche Design, lecz nie był to smartfon sygnowany chińską marką, więc można to producentowi wybaczyć. Teraz jednak dochodzą do nas niepokojące wieści, że nadchodzący Huawei P10 będzie najdroższym flagowcem firmy z linii P w historii (nie licząc wspomnianego Porsche Design). Takie informacje podaje @Ricciolo1, który do tej pory rzadko się mylił. Dodatkowo wspomina o szalonych cenach smartfonów, które zadebiutują na targach MWC…

Ponadto biorąc pod uwagę fakt, że w modelu P10 zobaczymy zagięty wyświetlacz oraz najmocniejsze podzespoły można faktycznie spodziewać się ceny w okolicy 3500 zł w Polsce. Za takie pieniądze wiele osób pewnie rozważy konkurencyjne urządzenia LG lub Samsunga.

źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy