ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Znamy termin premiery Super Mario Run na Androida

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
super-mario-run


Super Mario to oprócz pokemonów jeden z najbardziej rozpoznawalnych tworów spod marki Nintendo. Na pewno niejednokrotnie na przestarzałych „konsolach” graliście w Super Mario Bros. Niestety producent tytułu do pewnego czasu nie chciał nawet słyszeć o możliwości wydania słynnego hydraulika na urządzenia mobilne. Podobnie zresztą było z pokemonami. Jednak we wrześniu sytuacja uległa zmianie.

Nintendo zapowiedziało wtedy, że na systemie iOS zobaczymy Super Mario Run, które zostało wydane już 15 grudnia 2016 roku. Co prawda przedstawiciele firmy dali do zrozumienia, że gra trafi w końcu również na Androida, lecz nie było wiadomo kiedy. Przyczyną takiego stanu rzeczy miała być rzekoma walka z piractwem i współpraca z Google w tej kwestii. Jednak pewnie chodziło o względy marketingowe i dostępność gry tylko na iOS jako produktu „ekskluzywnego” przez dłuższy okres.

Teraz w końcu dowiadujemy się kiedy tytuł trafi na Androida. Znów czeka nas rozczarowanie. Super Mario Run pojawi się bowiem na systemie z zielonym robotem dopiero w marcu! Jest to informacja oficjalna, która została udostępniona na profilu Nintendo na Twitterze.

źródło: theverge

Sprawdź najnowsze wpisy