HTC Ocean lub U na zdjęciach – dodatkowy wyświetlacz, pomieszanie Samsunga i LG

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-01-10

htc 10 czesc lifestyle gora uciete

Dzisiaj naprawdę ciężko być oryginalnym. Wszystko już gdzieś się pojawiło i szczególnie widoczne jest to w designie urządzeń. Jednak pomysł HTC na serię One był na tyle oryginalny, że zdecydowane zmiany frontu w modelu 10 niektórych zszokowały. Teraz Tajwańczycy chcą posunąć się o krok dalej.

HTC wyróżnia „surowe” aluminium, ale bardzo możliwe, że to też się zmieni. Otóż na Twitterze pojawiły się zdjęcia modelu znanego nam obecnie pod nazwą kodową Ocean. Jednak nie ma zgodności, co do faktycznego modelu, gdyż może to być U (Ultra), który ma zostać zaprezentowany pojutrze. Mimo wszystko sam wpis na portalu społecznościowym szybko zniknął, ale na szczęście w Internecie nic nie ginie i bez zbędnego przedłużania oto prawdopodobnie najnowsza flagowa propozycja od Tajwańczyków:

W Sieci już jest głośno na temat utraty oryginalności HTC. Widoczny dodatkowy wyświetlacz od razu na myśl nasuwa LG i modele z serii V. Z kolei wykończenie to już podobno kopia Samsunga z wystającym aparatem na czele. Oczywiście lider mobilnego rynku zrezygnował z tego rozwiązania, ale i tak wiele osób punktuje Tajwańczyków za kopiowanie obu koreańskich firm. Co jeszcze można zauważyć? Brak pasków antenowych czy też… gniazda słuchawkowego.

W takim razie jak oceniać HTC Ocean/U? Złośliwi już idą o krok dalej w związku ze ściąganiem od LG i Samsunga. Tajwański model ma wpadać w tzw. bootloopa i wybuchać. Ja jednak darowałbym sobie tego typu stwierdzenia i przypomniał prezentację HTC 10, którego poznaliśmy na długo przed premierą i mimo wszystko oficjalnie pozytywnie zaskoczył.

źródło: Imgur • Sq72

  Szkoda, że htc straciło swój styl sprzed 5-7 lat.

 • haVoc vulTure

  Ten dodatkowy ekranik, zarówno w lg jak i htc powinien być na dole ekranu żeby można go było wygodnie obsłużyć kciukiem.

  • stark2991

   Dokładnie, jako ekran do wyświetlania skrótów to wybrali najgorsze miejsce

 • sejfit

  Aparat i boki wyglądają jak OP3 + dioda od samsunga i dodatkowy wyświetlacz od LG 😀

  • Łukasz Pająk

   OP3? Przecież to tylko zaokrąglona wersja HTC 10. Jakby był suwak to wtedy być może byśmy mówili o podobieństwie, ale akurat w tym wypadku nic nie jest wspólnego.

 • Mlody

  No nie powiem co, HTC z kazdym rokiem sukcesywnie psuje sobie firme. Projektanci widac nie maja zupelnie pomyslu na dobry design, tyl i czesc przodu zerzniete z samsunga, mogli jeszcze logo firmy skopiowac wtedy by bylo cud miod.

  • stark2991

   Myślę że pomysł mają, tylko się boją go użyć bo widzą że ludzie kupują zarówno Samsungi, Apple jak i ich klony

 • stark2991

  Paskudztwo, ohyda, plugastwo. To coś wyszło z fabryk HTC? Myślałem że to S6 miał okropny wulkan z tyłu. Myślałem że nowe A3 i A5 się świecą jak wiadomo co i wyglądają jak z odpustu. HTC mi udowadnia że wiele można jeszcze zdziałać w tych tematach.
  Pozostaje się modlić że będzie też prawowity następca HTC 10 i będzie normalny

  • Jumperone

   no jak zobaczyłem ten tył to się złapałem za głowę :< a do tej pory było świetnie we flagowcach..

 • Pabliell

  Połączenie V20 i GS6, plus brak gniazda słuchawkowego… Ehhhh… Oby chociaż HTC 11 (czy jakkolwiek będzie się nazywał) był „normalny”…

 • Jumperone

  Piękny jest ten granatowy kolor 😮 ale poza tym nic mi nie pasuje w nim.

 • Snap820

  To jest U ULTRA widziałem u jakiegoś gościa etui i był tam kwadratowy aparat.

  • Łukasz Pająk

   Nie wykluczamy obu możliwości, chociaż też uważam, że bliżej mu do U Ultra.