galaxy-s8-sd-835

Samsung Galaxy S8 będzie kolejnym flagowym modelem koreańskiego producenta, w którym znajdzie się mocny i autorski SoC. Jak na razie Internet nie zdradza wielu informacji na ten temat, lecz najświeższy przeciek ukazuje kilka interesujących informacji. Exynos 8895 nie pojawi się w jednej, a w dwóch wersjach.

 

Najnowszy flagowiec – w zależności od rynku – napędzany będzie przez Snapdragona 835 bądź Exynosa 8995. Do tej pory niewiele mogliśmy powiedzieć o autorskim procesorze Samsunga, lecz teraz wiemy nieco więcej. Exynos pojawi się w dwóch wersjach – 8895M oraz 8895V. Zarówno jedna jak i druga odsłona wykonane zostaną w technologii 10nm. Różnić będzie je jednak taktowanie. Exynos 8895M będzie mocniejszy. Producent przewiduje dla niego taktowanie czterech rdzeni zegarem 2,5 GHz oraz następnych czterech 1,7 GHz. Układ graficzny dla tej odsłony to Mali G71 MP20. Z kolei Exynos 8895V taktowany będzie zegarami 2,3 oraz 1,7 GHz z GPU Mali G71 MP18.

 

samsung-exynos-8895-560x328

 

Wygląda na to, że słabszej wersji SoC możemy się spodziewać we flagowych urządzeniach innych producentów. Premiera jednostek odbędzie się dopiero w przyszłym roku, prawdopodobnie wraz z pojawieniem się na rynku Samsunga Galaxy S8.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.