nokia-150

 

Nokia to już tylko marka jeśli chodzi o urządzenia mobilne. Zamykamy stare i zarazem kultowe modele w szafie, a tymczasem możemy przywitać się, co tak naprawdę szykują nowi właściciele, czyli HMD i Foxconn. Dzisiaj został zaprezentowany pierwszy telefon po oficjalnym opuszczeniu marki z portfolio Microsoftu.

 

Przywitajcie Nokię 150. Nie, nie jest to smartfon, a klasyczny telefon komórkowy, który ma spełniać podstawowe wymagania tego typu urządzeń. Z dodatków znajdziemy odtwarzacz plików .mp3, miejsce na MicroSD, a także dwie karty SIM. Aparat jest symboliczny, gdyż jego rozdzielczość to VGA, ale wspomagająca go dioda może służyć za latarkę. Nie zabrakło również modułu Bluetooth i radia FM. Z racji zastosowania tradycyjnej klawiatury alfanumerycznej oraz dodatkowych przycisków funkcyjnych to wyświetlacz nie jest ogromny oraz oczywiście nie jest dotykowy. Jego rozmiar po przekątnej wynosi 2,4-cala. Na nim możecie zagrać w… Snake’a! Oczywiście w nowym wydaniu. Akumulator w Nokii 150 teoretycznie pozwala nawet na 22 godziny rozmów, a w stanie czuwania bez problemu ma wytrzymać miesiąc.

 

Na koniec cena, która wynosi 26 dolarów w wersji Dual SIM – w Polsce zapewne będzie wyższa. Jest to stosunkowo niewiele jeśli potrzebujemy prostego telefonu, który ma po prostu długo działać bez konieczności ładowania go. Dostępny ma być w sprzedaży także w Europie, ale to z kolei nastąpi w przyszłym roku.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.