Motorola pracuje wraz z Google nad rewolucyjnym smartfonem?

Piotr Andrzejewski Newsy 2012-12-22

Motorola już od jakiegoś czasu znajduje się w rękach Google, lecz jak dotąd nie mieliśmy okazji zauważyć większych wpływów giganta z Mountain View na urządzenia tworzone przez amerykańskiego producenta. Może się to zmienić już niebawem, gdyż według ostatnich źródeł Google pracuje wraz z Motorolą nad nowym smartfonem, który ma w znaczący sposób wyróżniać się na rynku.

Nazwa kodowa tego projektu – „X Phone” – brzmi bardzo intrygująco, a samo urządzenie ma oferować wszystko co najlepsze, zarówno w kwestii oprogramowania, jak i konfiguracji sprzętowej. Możemy się więc spodziewać Androida w czystej wersji, mocnych podzespołów, a także świetnej jakości budowy. Wspomina się między innymi, że wykorzystany ma zostać elastyczny ekran oraz ceramiczna obudowa, które mają zapewnić wyjątkowo wysoką odporność. Co ciekawe, przyciski głośności i aparatu umieszczone zostaną z tyłu smartfona, co ma mieć wpływ na większy komfort użytkowania – jesteśmy ciekawi, jak takie rozwiązanie sprawdziłoby się w praktyce.

Jeżeli chodzi o oprogramowanie urządzenia, to dużą rolę będą odgrywać systemy rozpoznawania komend głosowych oraz gestów. Wszystkie dodatki producenta mają być dostarczane w oddzielnym pakiecie, a samo urządzenie opierać się będzie na czystym Androidzie, dzięki czemu proces aktualizacji ma zostać znacząco usprawniony.

Jesteśmy ciekawi, czy doniesienia te okażą się prawdziwe. Motorola wielokrotnie już pokazała, że jest w stanie tworzyć znakomite smartfony – z dodatkową pomocą Google rezultaty mogły by okazać się jeszcze lepsze.

 

źródło: andoridcentral.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x