ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung rozbija swoją skarbonkę – 8 miliardów dolarów wydane na kupno docenianej firmy Harman (z JBL, AKG itd.)

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung-harman-kupno

Wiele osób twierdziło, że Samsung po klęsce Galaxy Note7 sam ogłosi upadłość. Oczywiście coś takiego mieć miejsca nie będzie, gdyż Koreańczycy wciąż mają się bardzo dobrze i najbardziej po tym wszystkim ucierpiała reputacja firmy. To jednak nie przeszkadza, aby kupić firmę, która z dopiskiem „Kardon” kojarzy się przede wszystkim z bardzo dobrym dźwiękiem.

Jednak tytułowy Harman to nie tylko dźwięk. To też rozwój technologii łączności w samochodach, profesjonalne zestawy estradowe, a także producent bardzo zaangażowany w rozwój Internetu Rzeczy (IoT). Samsung z pewnością tym zakupem wiele zyska. Wystarczy wspomnieć, że takie marki jak wspomniany już Harman Kardon, ale też JBL, AKG, Bang&Olufsen, Bowers&Wilkins przechodzą do koreańskiego oddziału zajmującego się elektroniką. Zapewne fani dobrego dźwięku obawiają się jaki los czeka poszczególne oddziały. Póki co Samsung nie wspomniał nic o jakichkolwiek zmianach. Powyższe marki (+ wiele innych) powinny pozostać przy życiu, ale jak na ich rozwój wpłyną koreańscy księgowi?

Na to pytanie odpowiedź poznamy zapewne w ciągu dwóch lat, gdy świat zaczną poznawać projekty stworzone już po przejęciu firmy. Tym samym amerykański Harman niespodziewanie „przeprowadza się” do Korei Południowej.

źródło: Samsung

Sprawdź najnowsze wpisy