[Film] Google odpowiada na zarzuty Unii Europejskiej – dajemy wybór na każdym kroku

1 minuta czytania
Komentarze
unia-europejska-google-pozew-android-grafika

Unia Europejska lubi „się czepiać”. W tym roku na celowniku komisji europejskiej jest Google, które podobno staje się ewidentnym monopolistą na mobilnym rynku i w Internecie. Amerykanie po długim czasie postanowili wydać oficjalną odpowiedź pokazującą, że dają wybór w przeciwieństwie do konkurencji.

Wszystko sprowadza się do kilku spraw. Po pierwsze Google oberwało się za narzucanie własnych reklam w Sieci. Po drugie aplikacje i wszelkie usługi z serii Play – te też podobno są za bardzo wymuszane przez warunki Amerykanów. Na koniec sam Android… Również okazuje się, że polityka najpopularniejszego mobilnego systemu na rynku jest niepoprawna dla Unii Europejskiej. W takim razie, co na to Google? Najlepiej na te pytania odpowiadają następujące animacje i film:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mkPbSchORnU[/youtube]

competition
app_real_estate
compatibility

Amerykanie zwracają uwagę, że dając możliwość wyprodukowania niesamowicie tanich urządzeń jak na te standardy w zamian oczekuje naprawdę niewiele. Do tego porównanie z innymi platformami daje idealny pogląd jak faktycznie wygląda mobilny rynek, na którym to Apple oferuje smartfony z aplikacjami tylko od nich.

Oczywiście ta wypowiedź nie oznacza, że to koniec walki na linii Google – Unia Europejska. Microsoft swego czasu również był na celowniku europejskie organizacji za sprawą programu Internet Explorer toteż później Windows po instalacji dawał wybór przeglądarki internetowej.

źródło: blog.google.com

Motyw