unia-europejska-google-pozew-android-grafika

 

Unia Europejska lubi „się czepiać”. W tym roku na celowniku komisji europejskiej jest Google, które podobno staje się ewidentnym monopolistą na mobilnym rynku i w Internecie. Amerykanie po długim czasie postanowili wydać oficjalną odpowiedź pokazującą, że dają wybór w przeciwieństwie do konkurencji.

 

Wszystko sprowadza się do kilku spraw. Po pierwsze Google oberwało się za narzucanie własnych reklam w Sieci. Po drugie aplikacje i wszelkie usługi z serii Play – te też podobno są za bardzo wymuszane przez warunki Amerykanów. Na koniec sam Android… Również okazuje się, że polityka najpopularniejszego mobilnego systemu na rynku jest niepoprawna dla Unii Europejskiej. W takim razie, co na to Google? Najlepiej na te pytania odpowiadają następujące animacje i film:

 

 

competition

app_real_estate compatibility

 

Amerykanie zwracają uwagę, że dając możliwość wyprodukowania niesamowicie tanich urządzeń jak na te standardy w zamian oczekuje naprawdę niewiele. Do tego porównanie z innymi platformami daje idealny pogląd jak faktycznie wygląda mobilny rynek, na którym to Apple oferuje smartfony z aplikacjami tylko od nich.

 

Oczywiście ta wypowiedź nie oznacza, że to koniec walki na linii Google – Unia Europejska. Microsoft swego czasu również był na celowniku europejskie organizacji za sprawą programu Internet Explorer toteż później Windows po instalacji dawał wybór przeglądarki internetowej.

 

 

źródło: blog.google.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.