Mówi się, że święta Bożego Narodzenia to czas, w którym ludzie przestają się kłócić i chociaż na chwilę panuje miłość i zgoda (która co do zasady powinna być później kontynuowana). Jak łatwo zauważyć taki scenariusz spotykany jest niezwykle rzadko. Dzisiaj jednak Samsung udowodnił, że wybaczyć można nawet największemu wrogowi.

Otóż koreański koncern ogłosił właśnie, że wycofał z europejskich sądów wszystkie pozwy przeciwko naruszeniom istotnych patentów przez Apple. Jak informuje Samsung w komunikacie prasowym, dobro konsumentów jest dla firmy najistotniejsze i od teraz zamierza konkurować z Apple tylko na rynku, a nie w sądzie.

Czyżbyśmy byli świadkami przełomowego momentu, który można klasyfikować w kategorii cudu? Ciekawe też jak na tą wiadomość zareaguje Apple. Warto też dodać na koniec, że sprawy w sądach amerykańskich nadal trwają.

Źródło: The Verge
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.