Atak hakerów na serwery DYN. Nie działa Twitter i inne popularne serwisy

Newsy

hacker-1500899_640

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Nie działa u Ciebie Twitter lub działa tylko częściowo? Nie tylko Ty masz ten problem. Wiele popularnych portali padło ofiarą ataku na system DNS obsługiwany przez firmę DYN. Serwery zostały zablokowane przez hakerów, którzy dokonali tego poprzez atak DDoS. Po obciążeniu zapytaniami pochodzącymi z wielu miejsc oraz najpewniej z wykorzystaniem botów strony takie jak Twitter, Netflix, Spotify, Imgur, Github, Pinterest i inne zostały sparaliżowane. Atak rozpoczął się około 17:50 i trwa nadal w momencie publikowania tego tekstu.

 

DYN zapewnia, że zajmuje się awarią, a DNS-y wrócą już niebawem do normalnego funkcjonowania. Atak obejmuje przede wszystkim Stany Zjednoczone, jednak w Polsce również jest odczuwalny na wielu portalach, w tym wymienionych powyżej.

 

Przedstawiciel Białego Domu również informuje, że tamtejszy Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmuje się weryfikowaniem tych ataków. Miejmy nadzieję, że wszystko wróci do normy jak najszybciej.

 

Oto lista stron, na których wystąpiły awarie:

ActBlue
Basecamp
Big cartel
Box
Business Insider
CNN
Cleveland.com
Esty
Github
Grubhub
Guardian.co.uk
HBO Now
Iheart.com (iHeartRadio)
Imgur
Intercom
Intercom.com
Netflix
Okta
PayPal
People.com
Pinterest
Playstation Network
Recode
Reddit
Spotify
Squarespace Customer Sites
Starbucks rewards/gift cards
Storify.com
The Verge
Twillo
Twitter
Urbandictionary.com
Weebly
Wired.com
Wix Customer Sites
Yammer
Yelp
Zendesk.com
Zoho CRM

 

Źródło: Newsweek


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x