Liczyliście na długie wsparcie Pixeli? Nic z tego – Google podaje termin ostatnich aktualizacji dla swoich smartfonów

Łukasz Pająk Newsy 20-10-2016

nexus2cee_pixelad-1

 

Pixel. By Google. Dzisiaj oficjalnie wystartowała sprzedaż najnowszych urządzeń od Amerykanów, stworzonych przez Amerykanów. Pierwsze recenzje pokazują, że Pixele to naprawdę udane urządzenia. Jednak dopiero długie testy użytkowników wyjawią ewentualne pierwsze problemy.

 

Mimo wszystko ceny najnowszych smartfonów od Google są dla wielu zaporowe. Zbliżone do kwot jakie sobie życzy Apple za iPhone’y sprawiły, że wiele osób oczekuje od Amerykanów równie długiego wsparcia. Wystarczy wspomnieć, że iPhone 5 z 2012 roku wciąż otrzymuje aktualizacje, aczkolwiek iOS 10 zapewne będzie ostatnim systemem z jakim ten konkretny model zakończy swój żywot. Tym samym mówimy o 4 latach wydawania nowych oprogramowań dla jednego urządzenia. Czy Google postąpi tak samo z Pixelami? Nie. Nowe smartfony będą wspierane przez dwa lata od momentu wprowadzenia do sprzedaży. To oznacza, że w październiku 2018 roku pojawić się może ostatnia aktualizacja dla Pixela oraz Pixela XL. Oczywiście Google daje sobie furtkę w postaci stwierdzenia, że ich urządzenia będą wspierane przez co najmniej dwa lata. Jednak identycznie sytuacja wyglądała z Nexusami. Tym samym również nie zmieniło się nic w zakresie paczek bezpieczeństwa. W tym wypadku mówimy o trzech latach lub 18 miesięcy od momentu zakończenia sprzedaży lub kupna ostatniego modelu.

 

Podsumowując, Google nie wyróżnia Pixeli pod względem długości wsparcia. Będą to modele aktualizowane równie długo, co większość flagowych smartfonów z Androidem.

 

 

źródło: Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x