windows android aplikacje uruchamianie

 

Nie da się ukryć, że nie ma idealnego systemu operacyjnego. Każdy ma swoje wady, ale jak się ich pozbyć? Korzystać z kilku propozycji w jednym momencie. Czyli co? Mam chodzić z Chromebookiem, Macbookiem i laptopem z Windowsem jednocześnie? Oczywiście, że nie. Jest lepszy sposób, ale dotyczy on smartfonów i najprawdopodobniej tylko Samsunga.

 

Jeśli Wasza pamięć jeszcze nie pozbyła się „ciekawostek” sprzed dwóch lat to z pewnością kojarzycie koreański tablet o nazwie Ativ Q. Charakteryzował się on możliwością pracy zarówno na Androidzie jak i na Windowsie – użytkownik decydował jaki system ma zostać uruchomiony. Teraz Samsung postanowił pójść o krok dalej i dzielić wyświetlacz pomiędzy tymi systemami. Tak wynika z patentu, którego grafiki widzicie poniżej:

 

 

Rozwiązanie w stylu Multi Window, ale oczywiście w tym wypadku nie dzielimy wyświetlacza na dwie aplikacje pracujące na tej samej platformie, a na dwa, różne systemy operacyjne. Mało tego – nie są one sobie obce i możemy swobodnie przenosić dane oraz ogólnie komunikować je ze sobą.

 

Czy takie rozwiązanie ma sens? Z pewnością wymaga ogromnego nakładu programistycznego, a także zapewne przystosowania podzespołów do dzielenia się zasobami, ale jeśli można to czemu by nie spróbować?

 

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.