xiaomi mi note grafika zdjecie

 

Google i LG wspólnie ogłosili, że V20 zostanie pierwszym smartfonem na świecie, który będzie mógł pochwalić się Androidem Nougat prosto po wyjęciu z pudełka. Jednak konkurencja nie śpi i tak jak niektórzy już ogłosili swoje plany, co do aktualizacji to Xiaomi idzie o krok dalej.

 

Ujawnione zrzuty ekranu pochodzące z nadchodzącego, flagowego smartfonu chińskiej firmy wskazuje dwie rzeczy. Przede wszystkim pojawi się wersja wyposażona w 6 GB RAM i 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. Mowa oczywiście o Xiaomi Mi Note 2, któremu poświęciłem osobny artykuł. Jednak to nie powyższa informacja jest największym zaskoczeniem. Otóż okazuje się, że Chińczycy mogą przedstawić swojego smartfona razem z Androidem Nougat, co jest stosunkowo zaskakujące jeśli chodzi o firmę z Państwa Środka. Te nigdy nie spieszyły się z wydawaniem aktualnych systemów i nikogo nie dziwi, że chociażby takie Oppo wciąż stawia przede wszystkim na Lollipopa. Do tego dodajmy, że Xiaomi ma swoje MIUI, które rządzi się swoimi prawami.

 

Mimo wszystko jeśli chodzi o Note’a 2 i Nougata to z pewnością funkcja dzielenia ekranu na dwie aplikacje zdecydowanie zwiększy funkcjonalność smartfonu oraz jego wielozadaniowość.

 

 

źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.