Samsung-W2016-clamshell-Android

 

Dzisiaj zarówno budowa jak i wygląd smartfonów za bardzo się nie zmienia. Największa różnica dzisiejszych modeli w porównaniu do tych sprzed chociażby dwóch lat to usunięcie dostępu do akumulatora. Jednak niektórzy producenci starają się jeszcze wprowadzić pewną różnorodność na rynku.

 

O dziwo to Samsung jest taką firmą, która co roku prezentuje przynajmniej jednego smartfona „z klapką”. Dzisiaj niespotykane już u nas modele wciąż są popularne w Azji, szczególnie w Chinach. Tym samym Koreańczycy przygotowują urządzenie mobilne ukrywające się pod nazwą kodową „Veyron”, o którym już kilka razy pisaliśmy, ale teraz poznaliśmy więcej szczegółów w postaci specyfikacji. Wcześniej spodziewaliśmy się najlepszych podzespołów, ale z Exynosem 8890 na pokładzie. Okazuje się jednak, że w Chinach większą popularnością cieszy się Snapdragon 820 i to on ma pojawić się w nowej „klapce” od Samsunga. Reszta specyfikacji również będzie zbliżona do tej z Samsunga Galaxy S7, a więc takie elementy jak 4 GB RAM czy też aparaty 12 MPx i 5 MPx również się znajdą. Do tego należy dołożyć dwa wyświetlacze SAMOLED o przekątnej 4,2-cali.

 

Jednak tak się zastanawiam – po co drugi aparat? Skoro rozłożony telefon i tak zawsze wyświetlaczem będzie w naszą stronę skierowany to tak naprawdę wystarczy jeden. Mimo wszystko, Samsung W2017 i tak

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.