ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony Xperia X Performance to według DxOMark jeden z najlepszych smartfonów do zdjęć

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
sony xperia x performance aparat grafika

W tym roku wielu producentów postanowiło poeksperymentować z aparatami w ich smartfonach. Pojawiły się podwójne moduły, które jednak ostatecznie są dobre, ale nie najlepsze. Okazuje się, że tradycjonaliści zdobywają najwyższe pozycje i Sony jest wśród tych firm, które mogą pochwalić się najlepszym wynikiem w testach DxOMark.

Na początku to Samsung Galaxy S7 Edge był niekwestionowanym liderem pod względem aparatu. Później HTC podczas premiery pochwaliło się, że 10 dorównała koreańskiemu konkurentowi. Teraz do tej dwójki dołącza Sony Xperia X Performance z identycznym wynikiem wynoszącym 88 punktów. Oczywiście niektórzy mogą niezbyt przychylnie podchodzić do testów przeprowadzanych przez DxOMark, aczkolwiek nie da się ukryć, że jest to jedna z największych tego typu baz. Autor testu japońskiego smartfonu wytyka niewiele wad, wśród których znalazła się uwaga odnosząca do automatycznego trybu HDR, ale także do balansu bieli jeśli używamy lampy. Pełny tekst dotyczący Xperii X Performance znajdziecie w linku ze źródła.

Niestety, ale DxOMark nie sprawdziło aparatu innych modeli z najnowszej linii urządzeń Sony toteż ciężko odnieść się, co do chociażby bazowej Xperii X, która w mojej opinii pokazuje rozwój Japończyków pod tym względem, ale nie zasługuje na pierwsze miejsce.

źródło: DxOMark

Sprawdź najnowsze wpisy