ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Które urządzenia i kiedy otrzymają aktualizację do MIUI 8? Oficjalne dane

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
miui_8_rom_screenshot

MIUI to system ewidentnie gdzieś pomiędzy Androidem, a iOS. W gruncie rzeczy to mocno zmodyfikowany „Robocik”, ale na wzór mobilnego systemu Apple. W drodze mamy już ósme, duże wydanie oprogramowania kojarzącego się głównie z Xiaomi, a dzisiaj poznaliśmy które urządzenia je dostaną, a także kiedy aktualizacje zaczną trafiać na smartfony.

Zacznijmy od tego, że najpierw zostanie wydana beta i będzie to miało miejsce 11 lipca. Trafi ona na następujące urządzenia: Mi 2/2S, Mi 3, Mi 4, Mi 4i, Mi 5, Mi Note, Mi Max 32GB, Redmi 1S, Redmi 2, Redmi 2 Prime, Redmi Note 3G, Redmi Note 4G, Redmi Note Prime, Redmi Note 2, Redmi Note 3 Qualcomm. Tak, nawet 3-letnie urządzenia otrzymają najnowsze oprogramowanie od Xiaomi. Na stabilną wersję również nie będzie trzeba długo czekać, gdyż Chińczycy chcą zacząć aktualizację już 16 sierpnia. Co się zmieniło? Okazuje się, że bardzo dużo patrząc na to o ilu wzmiankach wspomina firma na swoim forum: Klik! Podgląd nowości możecie zobaczyć na następujących filmach:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8Pkh6aRI_Gs[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7gukMzAQBSk[/youtube]

Zainteresowani? W przypadku Xiaomi nie do końca znaczenie ma sama wersja Androida, gdyż chociażby takie sterowanie uprawnieniami jakie znamy z Marshmallow, w MIUI dostępne jest od dawna.

Sprawdź najnowsze wpisy