[Poradnik/Film] Co zrobić, aby OnePlus 3 lepiej zarządzał pamięcią operacyjną (RAM)?

Newsy

OnePlus 3

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Wydajność najnowszego, flagowego smartfonu od OnePlus podczas pierwszych testów wypadła słabo. Nie było źle, ale starsze urządzenia były wyraźnie szybsze i lepiej radziły sobie z zarządzaniem RAMem. Po aktualizacji do Oxygen OS 3.1.2 widać wyraźną poprawę, ale można sprawić, żeby było jeszcze lepiej.

 

Jak tłumaczy prezes firmy, Carl Pei, OnePlus 3 specjalnie zamyka stare aplikacje, aby zmaksymalizować pracę na jednym ładowaniu akumulatora.

 


 

Oczywiście to stwierdzenie ma sens, ale wiele osób może narzekać na to, że smartfon z 6 GB RAM nie jest w stanie obsłużyć więcej niż 12 prostych aplikacji. Na szczęście można to w prosty sposób zmienić. Jak podaje XDA, wystarczy zmienić jedną wartość w pliku build.prop i już w tym momencie powinniście wiedzieć, że potrzeba zrootować smartfona. Oczywiście można obyć się bez ingerencji w prawa użytkowników oprogramowania i użyć ADB. Do sedna: należy zmienić wartość w linii: ro.sys.fw.bg_apps_limit na 36 lub 42.

 

 

Ta stosunkowo prosta zmiana sprawia, że ze wspomnianych 12 otwartych aplikacji, teraz OnePlus 3 jest w stanie uruchomić nawet 22 programy bez konieczności zamykania któregokolwiek z nich.

 

oneplus 3 ram fix pamiec operacyjna naprawa adb root

 

XDA zastrzega, że nie wie jak po tej zmianie zachowa się akumulator i bardzo możliwe, że smartfon będzie działał krócej, gdyż w tle wciąż z procesora i innych podzespołów będą korzystać otwarte aplikacje.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x