OnePlus 3

 

Wydajność najnowszego, flagowego smartfonu od OnePlus podczas pierwszych testów wypadła słabo. Nie było źle, ale starsze urządzenia były wyraźnie szybsze i lepiej radziły sobie z zarządzaniem RAMem. Po aktualizacji do Oxygen OS 3.1.2 widać wyraźną poprawę, ale można sprawić, żeby było jeszcze lepiej.

 

Jak tłumaczy prezes firmy, Carl Pei, OnePlus 3 specjalnie zamyka stare aplikacje, aby zmaksymalizować pracę na jednym ładowaniu akumulatora.

 


 

Oczywiście to stwierdzenie ma sens, ale wiele osób może narzekać na to, że smartfon z 6 GB RAM nie jest w stanie obsłużyć więcej niż 12 prostych aplikacji. Na szczęście można to w prosty sposób zmienić. Jak podaje XDA, wystarczy zmienić jedną wartość w pliku build.prop i już w tym momencie powinniście wiedzieć, że potrzeba zrootować smartfona. Oczywiście można obyć się bez ingerencji w prawa użytkowników oprogramowania i użyć ADB. Do sedna: należy zmienić wartość w linii: ro.sys.fw.bg_apps_limit na 36 lub 42.

 

 

Ta stosunkowo prosta zmiana sprawia, że ze wspomnianych 12 otwartych aplikacji, teraz OnePlus 3 jest w stanie uruchomić nawet 22 programy bez konieczności zamykania któregokolwiek z nich.

 

oneplus 3 ram fix pamiec operacyjna naprawa adb root

 

XDA zastrzega, że nie wie jak po tej zmianie zachowa się akumulator i bardzo możliwe, że smartfon będzie działał krócej, gdyż w tle wciąż z procesora i innych podzespołów będą korzystać otwarte aplikacje.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.