Portal techenclave.com donosi, że według ich informatorów bezpośrednio w Sony Mobile Communications niebawem, bo już w grudniu prawie cała linia smartfonów Sony Xperia z roku 2012 otrzyma najnowszą wersję mobilnego systemu od Google.

Producent informował wcześniej o przewidywanych aktualizacjach, jednak wtedy wypowiedź była dość tajemnicza i pomijała zupełnie 2 urządzenia: Xperię Sola oraz U. Informacja podana przez techenclave.com, choć wydaje się faktycznie pochodzić ze sprawdzonego źródła co zapewniają autorzy, pozostawia wiele wątpliwości w kwestii technicznej. Nie zapominajmy, że Sony przeważnie był o krok w tył jeśli chodzi o wersję oprogramowania (chociażby wspomniana Sola, którą testowałem nie tak dawno z Androidem 2.3 dopiero niedawno dostała oficjalną aktualizację do 4.0, Xperia S która również pojawiła się na rynku z 2.3.7 czy Xperia T która weszła na rynek z ICS podczas gdy inni producenci aktualizowali swe topowe produkty do 4.1).

Pozostaje tylko czekać i wierzyć, że powyższa wiadomość faktycznie się sprawdzi. Sony ma duży potencjał w kwestii smartfonów z Androidem, wydanie tak rozległej serii aktualizacji dla niemal całej linii produktów z 2012 roku byłby z pewnością dużym plusem dla tego producenta.

Źródło: techenclave.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek