Mark Zuckerberg ofiarą hakerów. Używał tego samego hasła?

Newsy

zucker2

Hakerzy weszli na konta Zuckerberga w kilku serwisach social-media. Jak to zrobili? CEO Facebooka najwidoczniej używał tego samego hasła w zbyt wielu miejscach…

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

To prawda, że co chwilę słyszymy o konieczności różnicowania swoich haseł. Jak wielu z nas jednak korzysta z tej dobrej rady? W weekend okazało się, że na pewno nie robi tego Mark Zuckerberg. Jego konta na Twitterze, Pintereście i Instagramie przez kilka godzin były własnością hakerów, którzy weszli na nie… zgadując hasło.

 

Może słyszeliście o tym, że ponad 100 milionów haseł skradzionych w LinkedIn w 2012 roku trafiło niedawno do internetu? Tak się składa, że na tej ogromnej liście było też hasło, którego w serwisie używał Zuckerberg. Cztery lata później dowiadujemy się, że szef Facebooka najprawdopodobniej bardzo je lubił, bo zadziałało też na jego kontach w serwisach, na które weszli hakerzy z grupy OurMine Team.

 

zucker

 

Atak był jednak „przyjazny”: OurMine Team napisało tylko, że „testowało zabezpieczenia” i prosiło o kontakt w wiadomości prywatnej. Strony zostały szybko odbite z rąk hakerów, a ich konto na Twitterze zawieszone.

 

Lekcja jest z tego jednak taka, że nawet osoby na poważnych stanowiskach należą do 55% wszystkich użytkowników internetu, którzy używają tego samego hasła do większości swoich kont. Jeśli jedno hasło wycieka, wszystkie nasze konta stoją wtedy otworem przed hakerami. Starajcie się tego unikać, zmieniajcie swoje hasła.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x