Konkurent dla iPhone’a SE: 4,3-calowy Xiaomi ze Snapdragonem 820 w drodze? Nie do końca…

Newsy

AndroidPIT-Xiaomi-MI-5-PRO-10-w782

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Niedługo po premierze iPhone’a SE pojawiło się wiele pytań w stylu czy konkurencja również zdecyduje się przedstawić wydajnego smartfona, który nie będzie prezentował obrazu na ogromnym wyświetlaczu? Chwilę później pojawiła się plotka, że Xiaomi stworzy tego typu model i teraz ta informacja powraca.

 

Wiele zagranicznych portali ponownie zaczęło przedstawiać tajemniczy chiński model, który ma cechować się następującą specyfikacją:

 

  • 4,3-calowy wyświetlacz 720p;
  • układ Snapdragon 820;
  • 3 GB RAM;
  • 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • aparat 13 MPx.

 

Takie dane techniczne z pewnością spodobałyby się sporej liczbie potencjalnych klientów, ale do tej informacji dołączane są ceny (nieco ponad 1000 złotych) oraz następujące zdjęcie:

 

xiaomi 4,3 fake mi5 kaslas

 

Malutki, prawda? Zdjęcie kiepskiej jakości, zrobione na szybko – wszystko wygląda typowo jak w przypadku wielu plotek. Jednak zobaczcie to porównanie:

 

xiaomi 4,3 fake mi5 mit plotka

 

Cała magia gdzieś uciekła. Oczywiście powyższe porównanie krąży po Sieci niemalże tak samo długo jak sama przeróbka, która teraz, po nieco ponad dwóch miesiącach odżyła na nowo.

 

Jednak w każdej legendzie jest ziarenko prawdy toteż być może Xiaomi faktycznie szykuje się do prezentacji konkurenta dla iPhone’a SE? Jakby nie patrzeć to tym ruchem udałoby się Chińczykom odebrać kolejną część rynku Apple. Mimo wszystko najpierw trzeba przedstawić małego i wydajnego smartfona.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x