AndroidPIT-Xiaomi-MI-5-PRO-10-w782

 

Niedługo po premierze iPhone’a SE pojawiło się wiele pytań w stylu czy konkurencja również zdecyduje się przedstawić wydajnego smartfona, który nie będzie prezentował obrazu na ogromnym wyświetlaczu? Chwilę później pojawiła się plotka, że Xiaomi stworzy tego typu model i teraz ta informacja powraca.

 

Wiele zagranicznych portali ponownie zaczęło przedstawiać tajemniczy chiński model, który ma cechować się następującą specyfikacją:

 

  • 4,3-calowy wyświetlacz 720p;
  • układ Snapdragon 820;
  • 3 GB RAM;
  • 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • aparat 13 MPx.

 

Takie dane techniczne z pewnością spodobałyby się sporej liczbie potencjalnych klientów, ale do tej informacji dołączane są ceny (nieco ponad 1000 złotych) oraz następujące zdjęcie:

 

xiaomi 4,3 fake mi5 kaslas

 

Malutki, prawda? Zdjęcie kiepskiej jakości, zrobione na szybko – wszystko wygląda typowo jak w przypadku wielu plotek. Jednak zobaczcie to porównanie:

 

xiaomi 4,3 fake mi5 mit plotka

 

Cała magia gdzieś uciekła. Oczywiście powyższe porównanie krąży po Sieci niemalże tak samo długo jak sama przeróbka, która teraz, po nieco ponad dwóch miesiącach odżyła na nowo.

 

Jednak w każdej legendzie jest ziarenko prawdy toteż być może Xiaomi faktycznie szykuje się do prezentacji konkurenta dla iPhone’a SE? Jakby nie patrzeć to tym ruchem udałoby się Chińczykom odebrać kolejną część rynku Apple. Mimo wszystko najpierw trzeba przedstawić małego i wydajnego smartfona.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.