Samsung Galaxy S7 i S7 Edge to hity sprzedażowe drugiego kwartału

mm Adam Lulek Newsy 2016-05-31

Samsung-King

 
Pierwszy kwartał już dawno za nami. Samsung pochwalił się wtedy całkiem dobrymi wynikami finansowymi. Jednak to obecny 3-miesięczny okres będzie kluczowy dla spółki, bowiem prawdziwą siłę pokażą tutaj dwa flagowe modele z tego roku, a mianowicie Samsung Galaxy S7 oraz S7 Edge. Mimo iż 2Q trwa od kwietnia do czerwca, to analitycy i inwestorzy giełdowi już zaczynają predykcję tego, ile spółka zarobi i jak wiele urządzeń sprzeda w tym czasie.
 
Według raportu Shinhan Investment, „spekuluje się, że Samsung zaprezentuje wyniki za drugi kwartał lepsze od oczekiwanych z uwagi na świetną sprzedaż smartfonu Galaxy S7, usprawnienia w produkcji chipów pamięci flash oraz mniejsze zapasy telefonów”. Przedsiębiorstwo ma osiągnąć pierwszy raz od 9 miesięcy zysk na poziomie większym niż 7 bilionów (nie miliardów!) wonów. Z tego dział mobilny prawdopodobnie przyniesie aż 3,6 bilionów wonów, co stanowi rokrocznie wzrost o 12,4%. Ponadto analitycy uważają, że Samsung dostarczy 14 milionów urządzeń z rodziny Galaxy S7 w okresie kwiecień – czerwiec.
 
Inwestorzy mają również nadzieję, że trend ten utrzyma się także przez lato. Spekuluje się, że wtedy pojawi się Galaxy Note 6 (lub 7), co pomoże utrzymać zyski za 3 kwartał na odpowiednim poziomie. Na pozytywne wyniki mogą mieć także wpływ interesujące smartfony ze średniej i niskiej półki cenowej, które w końcu mają uporządkowane nazewnictwo (np. A, C, J), a także specyfikację i design oraz mimo wszystko wysokie ceny.
 
źródło: androidauthority • Maxik

  Liczba 7 bilionów bardzo fajna ale to jest Koreańska waluta …
  100 won = 0,08 Euro
  czyli … 7 000 000 000 000 Won = 5 307 284 166.32 Euro (ponad 5 miliardów).
  Fajnie jakbyście podawali takie wyniki w walutach Europejskich lub na upartego w Złotówkach, a nie macie wielką podnietę, że 7 bilionów … ale w słabej koreańskiej walucie 😉

  • Mlody

   Musza jakos wyolbrzymic kwote ;p wiec przeliczaja na koreanskie papiery;) albo zwyczajnie z lenistwa nie konwertuja kwoty.

   • Maxik

    Albo nie wiedzą jak 🙂 Poza tym tekst w większym stopniu został chamsko skopiowany z Android Authority … jakby nie można było tego ubrać we własne słowa … 😉

    • Jumperone

     Czego wy od nich wymagacie. Przecież to jest norma tutaj – kopiuj,tłumacz,wklej i mamy artykuł..

 • Ironpiter

  To było oczywiste, że tak będzie.x