Podoba Ci się platforma Daydream VR? W takim razie zmień smartfona, bo Twój jest za słaby

Newsy

google io daydream cardboard vr wirtualna rzeczywistosc

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

 

Android VR – tak miała nazywać się nowa platforma Google przeznaczona wirtualnej rzeczywistości. Jednak plany się zmieniły i oficjalnie poznaliśmy Daydream, czyli system, który zainteresował wielu potencjalnych deweloperów, a to przecież połowa sukcesu każdego oprogramowania.

 

Jednak wielkie plany Google idą w parze z wielkimi wymaganiami. To nie czasy kartonowego Cardbaorda, który tak naprawdę nie miał żadnych wytycznych. Inaczej sytuacja wygląda z Daydream. Mimo że jeszcze nie poznaliśmy żadnego zestawu, który mógłby zostać wykorzystany do uruchomienia najnowszej, amerykańskiej platformy to już wiemy, że będziemy potrzebować naprawdę mocnego smartfona, który będzie musiał spełniać następujące parametry:

 

  • wyświetlacz z dużym zagęszczeniem pikseli i małymi opóźnieniami;
  • układ o wydajności porównywalnej ze Snapdragonem 820 + 4 GB RAM;
  • zaawansowane czujniki ruchu uzupełniające tradycyjny żyroskop.

 

Tak naprawdę jedynie tegoroczne flagowe modele mogą w pewnym stopniu być pewne, że Daydream to platforma dla nich. Tym samym coraz mniej dziwi fakt, że Google chce odświeżyć Nexusa 6P uzupełniając jego dane techniczne tak, żeby powyższe wymagania zostały spełnione.

 

Również możemy być pewni, że Amerykanie wstrzymają się z prezentacją zestaw okularów i kontrolera do momentu premiery nowych Nexusów. Tak też możemy spodziewać się nowych urządzeń za kilka miesięcy.

 

 

źródło: Phandroid


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x