sony xperia x performance mwc premiera prezentacja

Choć od dłuższego czasu spekulowano o tym, czy firma, której sytuacja działu mobilnego nie jest dla nikogo tajemnicą odważy się w tym roku opublikować swoje przewidywania w zakresie sprzedaży smartfonów Sony. Od lat złą sytuację pogłębiło jeszcze miesiąc temu trzęsienie ziemi w Kumamoto, co bez wątpienia miało wpływ na plany koncernu.

Sony-Xperia-FY16-forecast-640x446

Mając w pamięci rewizję planów sprzedaży Xperii w 2015 roku najnowszy raport nie powinien być zaskoczeniem dla wszystkich zainteresowanych – firma przewiduje bowiem dalszy spadek sprzedaży – na poziomie 20 milionów sztuk względem 25 milionów, jakie osiągnięto w najgorszym od wielu lat ubiegłym roku fiskalnym – co oznacza, że firma szacuje sprzedaż aż o 20% mniejszą.

Mimo wszystko koncern szacuje, że w trwającym już roku fiskalnym odnotuje wzrost zysków działu mobilnego do poziomu 5 milardów Yenów. Jak to możliwe? Firma wprowadziła bowiem w ostatnich miesiącach daleko idącą zmianę oferty smartfonów (seria Xperia X) a także wdrożyła oszczędności. Warto też pamiętać o przyjętej już stosunkowo dawno przez Sony strategii, wedle której firma dąży do maksymalizacji zysków z każdej sprzedanej sztuki urządzeń.

 

Źródło: Xperiablog.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg