Windows 10

 
Windows 10 zdobywa kolejnych użytkowników i posiada już spory udziału w rynku. Jest on dostępny od kilku miesięcy i według statystyk firmy liczba użytkowników już przekroczyła 300 mln. Pewnie wielu z Was zalicza się do ich grona. Trzeba przyznać, że jest to jeden z lepszych wersji systemu jakie wydał Microsoft. Osobiście bardzo sobie chwalę tę wersję okien.
 
Ci z Was, którzy jeszcze nie zdecydowali się na przesiadkę na „dziesiątkę” muszą mieć świadomość, że kończy się okres darmowej aktualizacji i to już 29 lipca! Od tego momentu jeśli zechcecie zrobić update swojego systemu do wersji 10, będzie Was ta przyjemność kosztowała $119, czyli dokładnie tyle ile zapłacicie za nową wersję Windowsa w sklepie. Z pewnością taka „oferta” zmusi część niezdecydowanych użytkowników do aktualizacji. Jest to jednak pewien sposób, aby przyspieszyć wzrost Windowsa 10 na rynku. Potem może być trochę gorzej…
 
Te osoby, które już mają „dziesiątkę” lub na nią się zdecydują, czeka niemiła niespodzianka. Wraz z premierą Anniversary Update pojawi się bowiem więcej reklam w menu start. Liczba promowanych programów zostanie zwiększona aż dwukrotnie! Ma to zachęcić użytkowników do korzystania ze sklepu z aplikacjami.
 
źródło: the verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.