LG-G-Flex-660x330

Galaxy Round i G Flex – te dwa urządzenia pokazały się na mobilnym rynku jako pierwsze z zakrzywionymi wyświetlaczami. Samsung postanowił zmienić swoją koncepcję, ale LG wciąż stawiało na wygląd „banana”. Pod tym względem konkurencja z Chin jest nieco w tyle, ale chce nadrobić swoje zaległości.

Tak naprawdę, obecnie tylko jeden producent z Państwa Środka stosuje wygięte wyświetlacze. Jest nim Vivo, który modelem Xplay 5 naśladuje Samsunga. Jednak do gry mają dołączyć Huawei oraz Xiaomi. W tym wypadku to LG ma być dostawcą ekranów, a więc bardzo możliwe, że tym razem to wizja G Flexa zostanie odświeżona. Jednak czy na pewno? W przypadku Xiaomi bardzo możliwe, że pojawi się urządzenie w stylu „banana”, ale Huawei woli wersję Samsunga, a więc wyświetlacz wygięty na dwie krawędzie.

Samsung-Galaxy-S7-edge-water-2

Co ciekawe, poznaliśmy również specyfikację powyższych urządzeń. Smartfon od Xiaomi ma korzystać ze Snapdragona 820, 4 GB RAM, aparatu 16 MPx, a jego cena ma wynosić około 1800 złotych. Z kolei w przypadku Huawei pojawi się autorski układ Kirin 950 oraz 4 GB RAM. W tym wypadku cena będzie zdecydowanie wyższa, gdyż ma przekroczyć 2300 złotych. Do tego należy doliczyć kilkaset złotych i mamy gotowe ceny na nasz rynek.

źródło: Android Beat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.