ekran 4k

Oppo w tym roku jest bardzo tajemnicze. Firma stara się, by informacje na temat ich smartfonów nie wyciekały zbyt często do Sieci, dlatego też każda plotka jest niezwykle cenna. Tym razem mówimy tutaj o flagowcu, który może zmieść tegoroczną konkurencję. Wszak żaden z oponentów nie posiada wyświetlacza o rozdzielczości 4K!

 

Oppo Find 9 oficjalną zapowiedź ma otrzymać za dwa miesiące tj. czerwcu tego roku. Niemniej z doniesień, jakie trafiły wcześniej do Internetu możemy wnioskować, że to będzie ciężka artyleria. Snapdragon 820, 6 GB RAM czy 128 GB pamięci wewnętrznej może już nikogo nie zaskoczą, ale z pewnością zadowolą. Prawdziwą bombą jest natomiast wyświetlacz o rozdzielczości 4K, czyli 2160 x 3840 pikseli. Sony Xperia Z5 Premium jest w taki wyposażona, aczkolwiek jego działanie jest mocno ograniczone – wszak tylko multimedia. Przed Oppo stoi zatem szansa pokazania, jak w pełni można wykorzystać ten potencjał.

 

Oczywiście najnowszy smartfon wyposażony zostanie w technologię szybkiego ładowania VOOC. Co jest jednak przerażające to przewidywana cena urządzenia. Plotki mówią o kwocie 3998 Yuanów, a to znaczy, że Oppo Find 9 kosztować będzie ponad 600 dolarów.

 

Pozostaje jeszcze kwestia, jak duży ekran wykorzystają?

 

źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.