[MWC] Naładuj smartfona do pełna w ciągu kilkunastu minut! Oppo wprowadza nowy standard szybkiego ładowania

Newsy

smartfon_bateria_2_660

Jak długo ładuje się Wasz smartfon? 3? 2? A może oscylujecie w czasie 1,5 godziny? Technologia szybkiego ładowania od Qualcomm, czyli Quick Charge 3.0 jest naprawdę łakomym kąskiem i warto ją mięć w swoim smartfonie. Wystarczy krótki kontakt z prądem, a o energię w naszym urządzenie nie będziemy musieli się znów martwić. Jednak to wkrótce przeminie, bo ładowanie zaczniemy liczyć w minutach… Czyli tyle ile zajmuje wypicie dobrej latte.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

 

Oppo również pojawiło się na targach MWC i zaprezentowało coś naprawdę rewelacyjnego. Nowy standard szybkiego ładowania. Super VOOC Flash Charge jest technologią, dzięki której finalnie podniesiemy nasz smartfon z baterią o pojemności 2500 mAh na nogi w ciągu 15 minut! Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Przypuszcza się również, że opcja ta pojawi się wyłącznie w smartfonach Oppo, choć kto wie czy z biegiem czasu producent nie przygarnie pod swoje skrzydła również innych marek – wszak Quick Charge 3.0 wypada przy tym blado.

 

supervooc

 

Oppo podaje, że Super VOOC Flash Charge dostarcza smartfonowi prąd o stałym napięciu 5V, dzięki czemu akumulator wielkości 2500 mAh w ciągu 5 minut jesteśmy w stanie naładować aż do 45%. Co ciekawe, standard ten wsprółpracować będzie zarówno z microUSB jak i USB typu C, co jeszcze bardziej wzmacnia jego potęgę na rynku.

 

Jak na razie jednak jest to wczesna faza projektu. Niemniej jeśli chodzi o datę premiery, prezentuje się ona całkiem okazale. Producent podaje, że już w tym roku smartfon wykorzystujący technologię Super VOOC Flash Charge pojawi się na rynku.

 

źródło: Android Authority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x