sony xperia x premium wyswietlacz ekran specyfikacja

 

Pamiętacie jeszcze Xperie X? Tak, trzy modele, które zostały zaprezentowane przez Sony podczas tegorocznych tragów Mobile World Congress. Japończycy jakoś nie spieszą się z wprowadzeniem całej trójki do sprzedaży, a okazuje się, że w drodze jest kolejny smartfon z tej serii: Xperia X Premium.

 

Czym dla Sony jest dopisek „Premium”? Patrząc po odpowiednim modelu z rodziny Xperia Z5 to przede wszystkim lepszym technologicznie wyświetlacze, nieco lepszymi wnętrznościami oraz połyskującą obudową. W takim razie czym ma być Xperia X Premium? Przede wszystkim wyświetlacz ma charakteryzować się świetnymi parametrami. Nowy model ma posiadać 5,5-calowy ekran FullHD (Whitemagic LCD) ze wsparciem dla techniki HDR. Ok, ale w praktyce co to ma oznaczać? Jasność na poziomie 1000 nitów (maksymalnie nawet 1300) – dla porównania wyświetlacz Galaxy S7 opisuje 855 nitów, a Xiaomi Mi5 ma limit 600 nitów. Idźmy dalej, kolory. Niemalże wszystkie dzisiejsze smartfony – a raczej ich ekrany – mają ograniczoną paletę barw do 16,8 milionów. Za sprawą 10-bitowego wyświetlacza z HDR, Xperia X Premium ma zwiększyć głębie kolorów aż do 1,07 miliarda. To wszystko za sprawą 1024 odcieni podstawowych barw w stosunku do tradycyjnych 254. Do tego należy dodać częstotliwość odświeżania 120 Hz i kontrastem na poziomie 2000:1.

 

Na papierze robi to wrażenie. Jednak co z resztą specyfikacji? Snapdragon 820, 3 GB RAM i najprawdopodobniej wsparcie dla USB-C, które ułatwi transfer obrazów HDR. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalną premierę Xperii X Premium.

 

 

źródło: Phoneradar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.