Biegający robot od spółki zależnej od Alphabet

Adrian Smorąg Newsy 10-04-2016

SCHAFT

 

W ubiegłym roku będąca częścią koncernu Alphabet spółka Boston Dynamic zaprezentowała interesującego, przypominającego człowieka robota Atlas 2.0. Jak się jednak okazuje to nie jedyna spółka w portfolio Alphabetu zajmująca się robotyką. Zlokalizowanej w Japonii firmie SHAFT udało się dotychczas swoje prace utrzymać w ścisłej tajemnicy, co pozwoliło wywołać teraz niemałe zainteresowanie bowiem nowy robot potrafi biegać. Biorąc pod uwagę, że krótko po zaprezentowaniu przez Boston Dynamic robota Atlas 2.0 Alphabet zdecydował o sprzedaniu firmy… oficjalnym powodem nie był brak postępów lecz analizy, według których firma miała nikłe szanse, by w przyszłości przynieść zauważalne zyski.
Możliwe jednak, że prawdziwym powodem był fakt, że w tajemnicy swoje prace prowadziła wtedy już od dłuższego japońska spółka. Zaprezentowany robot, jak już wspomniałem wyżej, potrafi biegać, wspinać się po schodach, przenosić ciężar o wadze 60kg (co przy jego wielkości jest dobrym wynikiem). Możliwości robota uwieczniono na poniższym wideo:

 

 

Pomimo, że nowy robot spotkał się z ciepłym przyjęciem na świecie to koncern Alphabet poinformował, że zaprezentowany robot nie jest jeszcze ukończonym produktem, lecz jedynie tech-demem, przez co trudno oczekiwać rychłego rozpoczęcia sprzedaży.

 

 

Źródło: Googlewatchblog.de 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x