Biegający robot od spółki zależnej od Alphabet

Newsy

SCHAFT

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

W ubiegłym roku będąca częścią koncernu Alphabet spółka Boston Dynamic zaprezentowała interesującego, przypominającego człowieka robota Atlas 2.0. Jak się jednak okazuje to nie jedyna spółka w portfolio Alphabetu zajmująca się robotyką. Zlokalizowanej w Japonii firmie SHAFT udało się dotychczas swoje prace utrzymać w ścisłej tajemnicy, co pozwoliło wywołać teraz niemałe zainteresowanie bowiem nowy robot potrafi biegać. Biorąc pod uwagę, że krótko po zaprezentowaniu przez Boston Dynamic robota Atlas 2.0 Alphabet zdecydował o sprzedaniu firmy… oficjalnym powodem nie był brak postępów lecz analizy, według których firma miała nikłe szanse, by w przyszłości przynieść zauważalne zyski.
Możliwe jednak, że prawdziwym powodem był fakt, że w tajemnicy swoje prace prowadziła wtedy już od dłuższego japońska spółka. Zaprezentowany robot, jak już wspomniałem wyżej, potrafi biegać, wspinać się po schodach, przenosić ciężar o wadze 60kg (co przy jego wielkości jest dobrym wynikiem). Możliwości robota uwieczniono na poniższym wideo:

 

 

Pomimo, że nowy robot spotkał się z ciepłym przyjęciem na świecie to koncern Alphabet poinformował, że zaprezentowany robot nie jest jeszcze ukończonym produktem, lecz jedynie tech-demem, przez co trudno oczekiwać rychłego rozpoczęcia sprzedaży.

 

 

Źródło: Googlewatchblog.de 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x