lg g5 srodek wewnatrz rozbiorka wymiana glowny

 

Dzisiejsze smartfony to głównie jeden płat materiału, a to oznacza, że ich naprawa jest bardzo uciążliwa i często potrzebne są specjalne przyrządy, aby poskładać później wszystko w całość. Taki Samsung Galaxy S7 nie stawia na psujące wygląd śruby, a na klej. Jednak jak to wygląda w przypadku jego rodzimego konkurenta?

 

Okazuje się, że LG mimo zmiany plastiku na metal wciąż pamięta o wygodnym serwisowaniu ich modeli. Tak oto G5 według popularnego serwisu iFixit został oceniony na 8 z 10 możliwych punktów. Maksymalna ocena została odjęta za klejone moduły oraz połączenie wyświetlacza ze wszelkimi zabezpieczeniami, co wpływa na wyższe koszty w przypadku uszkodzenia ekranu. Jednak cała reszta to idealny przykład jak tworzyć smartfony, które można w bardzo łatwy sposób naprawić. Oczywiście ogromny wpływ na taki wynik mają wspomniane już moduły, które pozwoliły LG sprytnie ukryć wszelkie śruby.

 

 

Z ciekawostek warto wymienić specjalną sprężynę przy akumulatorze, która absorbuje wszelkie uderzenia, ale przede wszystkim ułatwia montaż ogniwa we właściwym miejscu. W takim razie jeśli kiedykolwiek będziecie potrzebować wymienić chociażby płytę główną w G5 czy też wspomniany już wyświetlacz to pełną instrukcję znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!

 

Tak oto LG ułatwiło pracę serwisantom, a także domorosłym fanom zabawy w rozbieranie urządzeń elektrycznych, co z pewnością pozytywnie wpłynie na wszelkie naprawy. W przypadku wspomnianego wcześniej Samsunga, który dodatkowo jest wodoodporny, uszkodzenia poszczególnych układów wewnątrz obudowy z pewnością nie będą łatwe do usunięcia.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.