helio x30

Układy MediaTeka są bardzo często spotykane w smartfonach ze średniej półki cenowej, aczkolwiek czasami można się z nimi zetknąć we flagowych modelach chińskich marek. Firma ta poczyniła ogromny postęp i już wkrótce na rynku pojawi się ich kolejne dzieło, które zapowiada się naprawdę interesująco. Czy tak obiecujący układ ma w końcu szansę dorównać procesorom Qualcomma?

 

MediaTek Helio X30 – tak się zwie najnowsze dziecko, za którego produkcję odpowiedzialna jest firma TSMC. Układ ten zostanie stworzony w technologii 10nm FinFET, co ma zapewnić dwa razy większą wydajność w porównaniu do Helio X20. Jak ma zatem prezentować się najnowszy MediaTek? Całość składać się będzie z 10 rdzeni podzielonych na trzy części –  2 rdzenie Artemis taktowane zegarem 2.8GHz, 4 x Cortex A-53 2.2GHz oraz 4 x Cortex-A35 2Ghz. Układ GPU stanowi 4-rdzeniowy PowerVR 7XT.

 

Helio X30 zapewni wsparcie dla 26-megapikselowej matrycy, systemu podwójnego aparatu, wirtualnej rzeczywistości VR oraz LTE cat 13. Wygląda więc na to, że naprawdę jest na co czekać. Z drugiej strony w Meizu Pro 6 oraz LeTV Le2 zapowiedziano jeszcze X25. Nie spodziewajmy się zatem rychłej premiery.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.