xiaomi mi5 samsung galaxy s7 porownanie test szybkosc

 

Teoretycznie to Samsung Galaxy S7 był największym hitem tegorocznych targów Mobile World Congres, chociaż w mojej opinii to LG G5 okazało się najciekawszym urządzeniem. Jednak według Was najlepszą premierą w Barcelonie okazał się flagowiec Xiaomi, a więc Mi5, który swoją ceną pokazuje, że można zrobić dobrego i taniego zarazem smarfona.

 

Jednak jak Chińczycy wypadają w bezpośrednim porównaniu z liderem mobilnego rynku? Tak oto naprzeciwko siebie stanęli Samsung Galaxy S7 z Exynosem 8890 oraz najsłabsza odmiana Xiaomi Mi5 z 3 GB RAM i obniżonym taktowaniem Snapdragona 820. Jak takie porównanie wypadło w teście szybkości? Zobaczcie sami:

 

 

Można rzec, że Samsung ukończyłby dwukrotnie ten sam test, podczas gdy Xiaomi wciąż walczyłoby z pierwszym podejściem. Nie inaczej jest, gdy wyłączymy wszelkie umilające oczy animacje. W tym wypadku nawet Mi5 wypadło jeszcze gorzej. Jak mogliście dostrzec na powyższym filmie, Chińczycy największy problem mieli z ładowaniem dużych aplikacji. W tym wypadku problemem może być mniejsza ilość pamięci operacyjnej jak i sam procesor o obniżonym taktowaniu. Na wbudowaną pamięć nie można zrzucić winy, gdyż Xiaomi również korzysta z UFS 2.0.

 

Reasumując: różnica w cenie jest widoczna. Z pewnością wielu z Was zastanawia się jak wypadłoby podobne porównanie, gdyby po stronie Xiaomi stanęła najlepsza odmiana Mi5 z 4 GB i „pełnoprawnym” Snapdragonem 820. Na takie zestawienie jeszcze musimy poczekać.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.