ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S7: Exynos czy Snapdragon? Porównanie obu odmian, a więc który lepszy?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s7 oficjalnie premiera15

W zeszłym roku tytułowych „problemów” nie było. Samsung z racji, że Snapdragon 810 miał problemy, postanowił, że wykorzysta tylko swój autorski układ w postaci Exynosa 7420. Jednak Galaxy S7 i odmiana Edge dostępne są w dwóch wariantach: ze Snapdragonem 820 i Exynosem 8890. Jednak który jest lepszy?

Na takie porównanie czekało wiele osób toteż zacznijmy od zestawienia samej specyfikacji powyższych układów:

galaxy s7 snapdragon 820 samsung exynos 8890 porownanie cechy

Co z tego wynika? Snapdragon ma mniej rdzeni, teoretycznie wolniejsze GPU, ale za to szybszą szynę pamięci operacyjnej. Tak naprawdę na tym etapie tylko ten ostatni element można porównać, gdyż pozostałe zagadnienia zostały wykonane w różnej technologii. Tym samym przejdźmy do testów:

galaxy s7 snapdragon 820 samsung exynos 8890 porownanie benchmark

W 5 na 9 kategorii wygrał Snapdragon 820, a tylko w dwóch Exynos 8890. Jednak przyjrzyjmy się wynikom, a okaże się, że jeśli to Qualcomm zwyciężył to jedynie minimalnie. Z kolei zwycięstwa autorskiego układu Samsunga pokazują sporą różnicę w stosunku do swojego konkurenta.

W takim razie jak interpretować te wyniki ostatecznie? Najlepiej w ogóle, gdyż różnice w działaniu urządzenia w praktyce nie będą widoczne. Jedyne na co można zwrócić uwagę to to, że modele ze Snapdragonem 820 najprawdopodobniej będą miały szersze zaplecze nieoficjalnego wsparcia, ale to też nie jest jeszcze pewne. Mimo wszystko to dobrze, że do nas trafia Galaxy S7 z Exynosem?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy