ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG podbija Koreę i na tym nie skończy!

Autor: Karol Berger Kategoria: Newsy
lge_andro-1_01

Niedawno dowiedzieliśmy się, że LG wypuścił na rynek Południowej Korei, pierwszy (własny) telefon z Androidem. Jak na razie nie jest to super maszyna, ale jak na pierwszy raz, całkiem niezły start. Nowy telefon pod nazwą ,,Andro-1” lub jak kto woli LG KH5200, posiada 3 calowy ekran dotykowy, klawiaturę QWERTY, łącza: HSDPA, EDGE oraz GRPS, obsługę portali społecznościowych, 2Mpx. aparat, Radio oraz wejście karty MicroSD. Stety, lub nie pracuje pod kontrolą Androida 1.5. Ten parametr ostatnio lubi pojawiać się (zarówno jak i wersja 1.6) w nowych telefonach.

Telefon bez zobowiązań kosztować ma  530$ (ok. 1512zł) lub 0$ w abonamencie od 40$ (114zł) – wzwyż. Cena jak na tamtejszy rynek może okazać się atrakcyjna, lecz telefon ze względów na parametry (prawdopodobnie) nie znajdzie sobie wielu zwolenników.

Tak na prawdę nagłe pojawienie się telefonu LG na rynku Koreańskim spowodowane jest konkurowaniem z Samsungiem, który oferuje telefon nie dość, że z większym wyświetlaczem, ale też z Androidem 2.1! Czy LG chce konkurować z Samsungiem wypuszczając kiepskie telefony?  Jak twierdzi biuro prasowe, ma to być przedsmak telefonów, jakie ,,zawładną’’ Koreańczykami, co z tego wyjdzie, zobaczymy.  LG utrzymuje, iż do końca, 2010r. wypuści 20 telefonów z Androidem. Tak 20!

Początkowo pojawić się miały do 2012r., ale widocznie taktyka przewiduje zaatakowanie Samsunga ze wszystkich możliwych stron. Oby nie sprawdziło się stare przysłowie : ,,Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy.’’ W tym przypadku śmiało można zamienić człowieka, na LG.

Sprawdź najnowsze wpisy