[MWC] Nowy układ Mediatek Helio P20

Newsy

mediatek helio logoo

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Choć zainteresowanie większości fanów skupia się przede wszystkim na układach Samsunga (Exynos) i Qualcomm’a (Snapdragon) to nie należy zapominać o tym, że to nie jedyne firmy, które zajmują się produkcją układów do urządzeń mobilnych. Warto więc zapoznać się z nowością od Mediateka – nowym układem P20, który w urządzeniach pojawi się w drugiej połowie tego roku.

 

Najważniejsze cechy układu:

 

  • Zbudowany z  8 rdzeni ARM Cortex A53 2,3 GHz,
  •  nowy układ graficzny Mali T800 900 MHz (to najwydajniejsze GPU w układach ARM obecnie)
  • lepsze zarządzanie energią (producent obiecuje zapotrzebowanie prądu mniejsze aż o 25% przy jednoczesnym wzroście wydajności)
  • zdolność do wyświetlania obrazu 1080p 60 fps na dwóch ekranach
  • obsługa jednej kamery 24 MPx lub 2x 13 MP, nagrywanie obrazu 4Kx2K 30 FPS
  • obsługa LTE, dual SIM (z dual standby) Wi-Fi AC, GPS, Glonass, Bluetooth, radia FM

 

gsmarena_003 gsmarena_002

 

Choć dla wielu osób liczy się wyłącznie Samsung i Qulcomm jeśli chodzi o układy, to nie można zapominać o konkurencji, która z roku na rok prezentuje coraz lepsze układy, które na dodatek są oferowane producentom smartfonów w atrakcyjniejszych cenach – co pozwala wprowadzić na rynek ciekawe urządzenia w atrakcyjnych cenach.

 

Źródło:gsmarena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x