ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aktualizacja Map Google z najbardziej wyczekiwaną funkcją! (plik APK do pobrania)

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Aplikacje
google mapy

Google ostatnio bardzo duże energii wkłada w swoje Mapy. Świadczy o tym chociażby ogromna liczba aktualizacji, które wychodzą bardzo szybko po sobie i zawsze przynoszą pewne, przydatne i oczekiwane przez kierowców zmiany. Również i ten update nie zniknie bez echa, gdyż dodana funkcja jest jedną z najważniejszych, jeśli chodzi o wygodę i bezpieczeństwo jazdy.

Nie tak dawno temu Google wydało aktualizację, która przyniosła naprawdę sporo nowości i kilka przydatnych zmian. Tym razem Mapy w wersji 9.20 pozwalają na swobodną rozmowę telefoniczną (oby tylko przez słuchawkę Bluetooth!) bez konieczności wysłuchiwania „oczywistych” poleceń nawigacji. Do tej pory zasada działania była prosta – Mapy Google informowały nas o każdym manewrze w każdym momencie, nawet podczas rozmowy telefonicznej. Zaburzało to więc nasze skupienie i powodowało nie tylko roztargnienie na drodze, ale też błędny zjazd.

By skorzystać z tej opcji wystarczy przejść do ustawień, a następnie odznaczyć odtwarzanie głosowe podczas rozmowy telefonicznej. Powiadomienia głosowe oczywiście nie wyłączą się całkowicie – jedynie na czas rozmowy. Najnowsza wersja Map powinna być w Sklepie Play. Jeśli jednak jeszcze jej nie macie, skorzystajcie z pliku apk znajdującego się pod tym linkiem.

I nie zapomnijcie o super promocji od Google, dzięki której zgarniecie dodatkowe 2 GB zupełnie za darmo!

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy