google mapy

Google ostatnio bardzo duże energii wkłada w swoje Mapy. Świadczy o tym chociażby ogromna liczba aktualizacji, które wychodzą bardzo szybko po sobie i zawsze przynoszą pewne, przydatne i oczekiwane przez kierowców zmiany. Również i ten update nie zniknie bez echa, gdyż dodana funkcja jest jedną z najważniejszych, jeśli chodzi o wygodę i bezpieczeństwo jazdy.

 

Nie tak dawno temu Google wydało aktualizację, która przyniosła naprawdę sporo nowości i kilka przydatnych zmian. Tym razem Mapy w wersji 9.20 pozwalają na swobodną rozmowę telefoniczną (oby tylko przez słuchawkę Bluetooth!) bez konieczności wysłuchiwania „oczywistych” poleceń nawigacji. Do tej pory zasada działania była prosta – Mapy Google informowały nas o każdym manewrze w każdym momencie, nawet podczas rozmowy telefonicznej. Zaburzało to więc nasze skupienie i powodowało nie tylko roztargnienie na drodze, ale też błędny zjazd.

 

By skorzystać z tej opcji wystarczy przejść do ustawień, a następnie odznaczyć odtwarzanie głosowe podczas rozmowy telefonicznej. Powiadomienia głosowe oczywiście nie wyłączą się całkowicie – jedynie na czas rozmowy. Najnowsza wersja Map powinna być w Sklepie Play. Jeśli jednak jeszcze jej nie macie, skorzystajcie z pliku apk znajdującego się pod tym linkiem.

 

I nie zapomnijcie o super promocji od Google, dzięki której zgarniecie dodatkowe 2 GB zupełnie za darmo!

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.