huawei hybryda

Huawei ma za sobą świetny rok. Jego smartfony niemalże w każdym segmencie cenowym zdobywały uznanie wśród użytkowników, a atrakcyjne ceny tylko zachęcały do kupna. Ostatnio poznaliśmy również tablet tego chińskiego producenta, który wygląda jak Samsung, ale to tylko detal estetyczny. A teraz możemy szykować się na coś naprawdę wielkiego. Hybrydę jako konkurencję Microsoftu.

 

W Internecie pojawiły się plotki, jakoby Huawei pracowało nad hybrydą laptopa. Mówi się, że ma to być odpowiedź na Surface Pro Book od Microsoftu. Osobiście stylistyka (a możemy się opierać jedynie na powyższym zdjęciu) bardzo mi się podoba, a stylus obiecuje wygodną pracę z danymi. Połączenia tabletów z klawiaturą stają się coraz popularniejsze i być może akurat ten model zagarnie rynek. Zwłaszcza, że posiada niemałego asa w rękawie.

 

Hybryda Huawei ma bootować zarówno Windowsa, jak i Androida. Jest to znany już zabieg, często spotykany w typowo chińskich modelach. Ale użytkownicy wciąż tego poszukują – multimedialnego tabletu z Androidem oraz komfortowego stanowiska pracy w środowisku jakie jest im znane, czyli Windowsie.

 

Niestety nie możemy nic więcej powiedzieć na temat specyfikacji technicznej. Producent nie powinien jednak schodzić poniżej 2 GB RAM, a skoro chce konkurować z Microsoftem jest zmuszony pójść w naprawdę duże liczby. Zapewne i cenowe.

 

Jak dla mnie już teraz wygląda to świetnie. Choć koncept jeszcze kuleje. Ktoś nie pomyślał nad poprawnym rozmieszczeniem kamery.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.