android pay11213453221

 

Dzisiaj nie płacimy banknotami czy też monetami, a plastikiem. Coraz częściej wolimy sięgać po swoją kartę z dostępem do konta bankowego i przyłożyć ją do czytnika niż wybierać konkretne nominały w tradycyjny sposób. Nikogo nie powinno to dziwić, w końcu większa wygoda.

 

Teraz na świecie wprowadzane są różne systemy umożliwiające płatności za pomocą telefonu komórkowego z modułem NFC: Apple Pay, Samsung Pay i przede wszystkim Android Pay. Google chce w każdy możliwy sposób zachęcać do korzystania z ich oprogramowania toteż w zeszłym miesiącu można było dostać kupon o wartości 20$ na zakupy w popularnym serwisie Best Buy. Tym razem Amerykanie postanowili w inny sposób nagradzać swoich użytkowników. Otóż za każdym razem, gdy będziemy płacić za pomocą smartfonu i Android Pay to otrzymamy kod na wybraną piosenkę ze sklepu Play. Jednak wystarczy, że takich płatności dokonamy dziesięciokrotnie i tym samym możemy stać się posiadaczem Chromecasta, a więc prostego dodatku do telewizorów, który pozwoli na strumieniowanie różnych danych z komputera czy też właśnie urządzenia mobilnego.

 

Promocja bardzo ciekawa, szczególnie, że sama nagroda warta około 200 złotych. Jedyne ograniczenie? Czasowe, gdyż akcja z Chromecastem kończy się razem z lutym. Jednak czy przez ponad miesiąc ktoś nie jest w stanie wykonać dziesięciu płatności zbliżeniowych? Cóż… Lepiej ponarzekać na brak Android Pay w Polsce.

 

 

źródło: Droid Life

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.