Tendencja do powiększania ekranów smartfonów rozwija się w zawrotnym tempie. Poczynając od 3.2-calowego wyświetlacza w Era G1, poprzez 4 cale w X10 i SGS, na 5.5-calowym Galaxy Note II kończąc. Takie połączenie smartfona i tabletu może wydawać się w pełni wystarczające, jednak jak się okazuje, Chińczycy czują głód sukcesu. Według plotek już wkrótce Huawei miałby zaprezentować smartfono-tablet o przekątnej ekranu… 6.1 cala.

Jeśli wierzyć spekulacjom, Huawei Ascend Mate miałby być wyposażony w czterordzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM oraz baterię o pojemności aż 4000 mAh. Sam ekran zaś miałby mieć rozdzielczość Full HD (1080p). Urządzenie o takiej specyfikacji technicznej z pewnością zasługuje na uwagę, zwłaszcza w sytuacji, gdy Galaxy Note II nie jest aż tak świetny jak oczekiwano (rozdzielczość ekranu).

Trzeba jednak rozważyć, czy rozmiar aż 6.1 cala nie jest zbytnim przesunięciem w stronę standardu tabletów. Pomijając już wygodę przechowywania takie potwora w kieszeni (raczej wykluczone), wyobraźcie sobie, jak wyglądałaby osoba trzymająca go przy uchu. Przecież już teraz widok „poważnych biznesmenów” rozmawiających poprzez Galaxy Note nieraz wywołuje uśmiech na twarzy.

A jaki rozmiar smartfona jest idealny dla Was? Czy nie sądzicie, że 6 cali to zbyt wiele jak na tabletofon? Podzielcie się swoimi uwagami w komentarzach.

źródło: phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.