Xiaomi-Mi-5

Xiaomi Mi 5 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier bieżącego roku od tego producenta. Smartfony kojarzone z linią Mi są bardzo cenione na rynku i choć ich cena jest nieco wyższa, to wciąż stosunek jakość/cena można określić świetnym. Zatem nie dziwmy się, że premiera Mi 5 została oznaczona na kalendarzu w wielu domach, a sklepy aż wyrywają się z ofertą.

 

A przynajmniej jeden z nich. Xiaomi Mi 5 pojawił się na stronie sklepu GearBest. Niestety szczęście nie trwało długo, gdyż zaraz później usunięto go z oferty. Jednak dzięki tej „pomyłce” (tak, już my znamy te pomyłki…) możemy przyjrzeć się sprzedażowej specyfikacji. Mi 5 to 5,2 calowy smartfon z wyświetlaczem QHD, co daje nam 565ppi. Napędzany jest Snapdragonem 820 z 4 GB RAM. Działa na MIUI 7 opartym na Androidzie Lollipop 5.1.

 

 

Co ciekawe, na stronie sklepu pojawi się wersja 16 GB. Niemniej, jest wielce prawdopodobne, że Xiaomi zapowie również model z 64 GB pamięcią. W kwestii aparatów dostajemy tutaj 16 megapikselową kamerkę umieszczoną z tyłu urządzenia z podwójną diodą LED oraz 8 megapikselowy aparat selfie. Bateria w smartfonie cechuje się pojemnością 3600 mAh. Xiaomi Mi 5 wspiera dual-SIM.

 

Do oficjalnej zapowiedzi pozostał tydzień. 21 stycznia będzie wielkim dniem. I nareszcie poznamy cenę tego cacka.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.