ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google+ z nowym ekranem podsumowania aktywności

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
google+home1

W sieciach społecznościowych spędzamy coraz więcej czasu – głównie na dzieleniu się różnymi dla nas ważnymi sprawami, komentowaniu jak i lajkowaniu (w przypadku Google+ raczej rozdawaniu +1) różnych treści. Dość łatwo jednak jest jednak się w tym pogubić – odnalezienie interesującej nas treści, którą zauważyliśmy nawet całkiem nie tak dawno w wielu przypadkach jest ciężkie – poprzez natłok nowszych informacji.

Stąd też w wielu serwisach udostępniane jest użytkownikom (zwykle) w jednym miejscu czytelne podsumowanie ich aktywności – taki panel znajdziemy od dawna na Facebooku. Teraz także konkurent, Google+ doczekał się podobnej funkcjonalności. We wspomnianym panelu mamy wyszczególnione nasze aktywności: wpisy, komentarze, plusowane (polubione, +1) treści. Od teraz możemy więc w prosty sposób śledzić naszą aktywność na portalu, co ułatwia powrót do różnych treści.

g+-aktywnosc

Na górze strony, bezpośrednio nad listą widzimy menu, z którego wybieramy interesującą nas w danej chwili kategorię. Strona jest już dostępna w języku polskim, jak i wielu innych. Język zależy oczywiście od preferencji Waszego konta Google: nawet jeśli Wasz prywatny profil macie w języku angielskim to podsumowanie dla prowadzonej w ramach G+ strony, którą zarządzacie wspólnie z innymi osobami możecie mieć w języku polskim. Klikając na interesujący nas element na liście jesteśmy przenoszeni do tej treści w G+. Jest to więc świetne narzędzie na przykład do szybkiego odnajdowania dyskusji i dalszego w niej brania udziału. Następujące kategorie są dostępne w ramach dziennika aktywności:

  • Wpisy – nasze własne
  • Komentarze pozostawione
  • Treści naszego autorstwa, które dostały +1
  • Komentarze naszego autorstwa, które dostały +1
  • Strony, które dostały +1
  • Ankiety, głosowania w których braliśmy udział  – nasze odpowiedzi
  • Aktywności związane z +1
  • Lista blokowanych osób

Dziennik aktywności z poziomu komputera może być otwarty na dwa sposoby:

  1. Wpisując adres plus.google.com/apps/activities
  2. Z poziomu Google+ poprzez wejście do ustawień, przejechanie na sam dół i wybór przedostatniej opcji: Zarządzaj aktywnością w Google+
sets-g+

W aplikacji mobilnej należy wejść do ustawień, wybrać interesujące nas konto (jeśli mamy tylko jedno to wybieramy po prostu pierwszą pozycję), po czym naszym oczom ukaże się opcja Zarządzaj aktywnością G+. Dziennik wygląda identycznie jak w edycji na PC.

Wprowadzona przez zespół odpowiedzialny za serwis społecznościowy nowa funkcja jest moim zdaniem świetnym dodatkiem, którego jak dotąd na Google+ naprawdę brakowało. Konkurencja posiada podobne panele od dawna i są one bardzo przydatne niemal każdego dnia. Na ten moment brakuje tylko opcji pokazania wszystkich kategorii naraz, jednakże byłoby to mało czytelne, dlatego można zrozumieć czemu nie dodano tak przecież prostej opcji.

Źródło:googlewatchblog.de

Sprawdź najnowsze wpisy